Pot življenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Misli, pregovori in citati

3 posters

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Go down

Misli, pregovori in citati Empty Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Pon Dec 31 2007, 10:45

Kdor ima ljubezen v srcu, ima vedno nekaj, kar lahko da. Sreča je kot metulj, ki
ga ne moreš ujeti; če pa mirno obsediš, lahko sede nate. ...

Prijatelj je zaklad, zame prijateljstvo je dar.
Prijatelj je nekdo, ki napolni naše življenje z lepoto, veseljem in srečo.

Si ljubezniv, različen od drugih. Radodaren, očarljiv, optimističen, obziren, srečen in igriv. Zame posebnež, v dolgi verigi prijateljev.

Dragocenejši kot zlato. Za najino prijateljstvo ti boš vedno obstajal. Tukaj bom... vedno zate.

Verjamem v angele, ki so v raju. Toda angeli me obdajo, ki jim rečem prijatelji.

Prijateljstvo je podobno vetriču. Ne moreš ga obdržati. Pride in gre. Vselej pa veš, da vedno vrne se.

Lepo bi bilo, da bi se ne samo ob raznih priložnostih, spomnili na bližnje in prijatelje, ampak da bi se skozi vse leto!
Tudi na vse tiste, ki potrebujejo našo pomoč!

Nekaj misli:
Človek je nespameten, zagledan vase; nič zato, imej ga rad.
Ko delaš dobro, bodo rekli, da to počneš s sebičnimi nameni in zaradi koristi; nič zato delaj dobro.
Dobro, ki ga storiš, bo morda jutri pozabljeno; nič zato, stori dobro.
Ljudje, ki si jim pomagal, ti morda ne bodo hvaležni; nič zato, pomagaj jim.

Človek ima v življenju tri prijatelje: materialne dobrine, družino in dobra dela. Prvi nas spremlja do smrti, drugi do groba, tretji pa preko groba.
Vsem nam želim, da bi imeli vse te tri prijatelje!


"Ko vas pokliče ljubezen, ji sledite, čeprav je njena pot strma in težka.
In kadar vas vzame na svoje peruti, se ji prepustite, čeprav vas utegne meč, skrit pod med njenim perjem, raniti.
Kajti tako kot vas ljubezen krona, vas mora tudi križati. Pripomore vam k rasti, a vas tudi oklesti.
Tako kot se vzpne do vaših višin in vam boža najtanjše veje, ki trepečejo v soncu,
bo prodrla tudi do korenin in jih stresla tam, kjer se oklepajo zemlje. " [Mitja]


Resnično bogastvo človeka je dobro, ki ga stori drugemu! Vsak dan je nova priložnost za veselje in ljubezen!
V pesmi življenja so najlepši toni posvečeni ljubezni! Pravo vrednost življenja lahko začutiš le s srcem!
Največje darilo je življenje samo!Vsaka stvar na svetu je čudež - čudež življenja!
Ko bodo utihnile vse misli, boš zaslišal Svoj glas! Daj svetu najboljše kar imaš, in najboljše se bo vrnilo k tebi!
Bodi sam sprememba, ki jo želiš v svetu! Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš!
Pot ljubezni do celega sveta vodi do lastnega srca!Velika upanja ustvarjajo velike ljudi!
Življenje je potovanje od "jaz" do "mi"!
Upoštevaj te misli in jih pošlji tistim ki ti nekaj pomenijo in jim s tem povej da ti pomenijo veliko!


Kaj ti pomenijo vsi dosežki, vsa bogastva, če jih nemoreš deliti z nekom. [Iztok]
V življenju sem imel veliko misli, a najlepše so o tebi, ki mi pomagaš.Hvala ti. [Iztok]
Realni svet je krut in hladen, zato jaz bežim v svet sanj, kjer se sprostim in umirim dušo.Zbeži še ti. [Iztok]
Nočem biti pisatelj, ker pisatelj piše za denar, jaz pa pišem za dušo. [Iztok]
Človeška duša je tako zakomplicirana in velika neznanka, ki so jo poskušali rešiti že mnogi. A za ohranjanje duše potrebuješ samo nekoga s kom jo lahko deliš, zato jo jaz delim s tabo, ker me razumeš. [Iztok]
Ljudje smo si različni od obraza do obraza, vendar v vseh obrazih je nekaj skupnega kar jih združuje. To je nasmešek. Nasmehni se in se pridruži. [Iztok]
Včasih se sprašujem kaj sem izgubil na tem svetu in ali bom našel kar iščem? A odgovor je vedno enak >nekdo je izgubil mene< torej sem predan usodi, ali osebi, ki me mora najti. [Iztok]
Večina ljudi ocenjuje človeka po zunanjosti in premoženju, a le redki po notranjosti in duši. Srečen sem, da spadam med te ljudi, tako kot ti. [Iztok]
V meni je takšna bolečina, ki me emocionalno uničuje in me spravlja do solz. Vem, da se bodo te solze nekoč posušile. [Iztok]
Si že kdaj hrepenela po stvareh, ki jih nemoreš dobiti a jih močno potrebuješ, tako kot zdravilo, kadar si bolan? Jaz kar velikokrat in takrat si ti moje zdravilo. [Iztok]
Moja čustva so moja poguba. [Iztok]
Česar ne čutiš ne moreš razumeti. [Iztok]
Jaz poskušam pomagati ljudem, a nihče nemore pomagati meni. Kaj je res me tako težko razumeti? [Iztok]
Sam si želim nekaj, vendar nevem kaj. Sam se sovražim toda zakaj? Vem, da na svetu obstajajo slabe stvari, a zakaj doletijo ravno mene? Vem le to, da mi tvoja bližina pomaga reševati probleme. [Iztok]
Vse poskušam narediti, da bi bil srečen, ampak mene osrečuje nekaj kar ne obstaja. [Iztok]
Če bi izginil, bi me kdo sploh pogrešal? [Iztok]
Samota mi uničuje moj razum in voljo. Kadar to napišem na list papirja mi pomaga le, če kdo to prebere. [Iztok]
Vem, da se bo slišalo malce čudno, vendar ti me spravljaš v dobro voljo z tvojimi objemi in nasmehom. [Iztok]
Moja slaba stran je, da preveč čutim nekaj kar nevem ali obstaja. [Iztok]
Živim za trenutek, ne za večnost. [Iztok]
V določenih trenutkih si želim samo umreti, ker tako nemorem živeti. Vendar nočem umreti, ker če nemorem pomagati sebi potem bom pomagal drugim in zato ti stojim ob strani. [Iztok]
Verjamem, da se spreminjamo glede mišljenja in vedenja. Nihče pa se nemore spremeniti čez noč. [Iztok]
Počasi začenja v meni umirati to kar je obstajalo zmeraj in me naredilo v to kar sem. Volja umre zadnja. [Iztok]


Dejanja so sadeži, besede le listi. [grški pregovor]

Nag sem prišel na svet in nag ga bom zapustil. [Cervantes]

Saj ljudje ne umro, umorijo jih. [Virchow]

Živel si ves in dostojanstvo si opravil svojo vesoljsko nalogo, če si zaplodil otroka, posadil drevo in napisal knjigo. [indijska]

Ljubezen je kot življenje: ne udobno in mirno stanje, temveč velika in čudovita pustolovščina. [A. Fayol]

Nezrela ljubezen pravi: Ljubim te, ker te potrebujem. Zrela ljubezen pa pravi: potrebujem te, ker te ljubim. [Erich Fromm]

Srce, ki ljubi, je vedno mlado.[Grški pregovor]

Definirana ljubezen je le končana ljubezen.[francoski pregovor]

Ljubezen je ključ, ki odpira vsa vrata do sreče.[Oliver Wendell Holmes]

Ljubezen je otrok svobode, nikoli ni otrok nadvlade.[Erich Fromm]

Ljubezen lahko upa tam, kjer bi razum obupal.[George, Lord Lyttleton]

Najboljše je ljubiti pametno, o tem ni dvoma;Toda ljubiti nespametno je še vedno bolje, kot sploh ne ljubiti.[William Thackeray]

Ne moreš biti osamljen, če ti je všeč oseba, s katero si sam.[Wayne Dyer]

Pari, ki se ljubijo, si povejo tisoč stvari brez govorjenja. [kitajski pregovor]

Strast je element, v katerem živimo. Brez nje komaj životarimo.[Lord Byron]

V ljubezni je vedno nekdo, ki poljubi in nekdo, ki nastavi ustnice.[francoski pregovor]

Velikokrat izgubljamo čas z iskanjem popolnega ljubimca, namesto da bi ustvarili popolno ljubezen.[Tom Robbins]

Vsakdo se strinja, da je ljubezen lepa in potrebna, nihče pa se ne strinja o tem, kaj ljubezen sploh je.[Diane Ackerman]

Za vsako lepoto obstaja oko, ki jo bo opazilo.Za vsako resnico obstaja uho, ki jo bo slišalo.Za vsako ljubezen obstaja srce, ki jo bo sprejelo.[Ivan Panin]

Življenje in ljubezen, ki ju ustvarimo, sta življenje in ljubezen, ki ju živimo.[Leo Buscaglia]

Biti globoko ljubljen ti daje moč, toda globoko ljubiti ti daje pogum. [Lao Tzu]

Čas je prepočasen za tiste, ki čakajo, prehiter za tiste, ki se bojijo, predolg za tiste, ki žalujejo, prekratek za tiste, ki se veselijo,toda za tiste ki ljubijo....je čas večnost. [Henry Van Dyke]

Če vem, kaj je ljubezen, to vem zaradi tebe...[Hermann Hesse]

Ena beseda nas osvobodi vseh bolečin in muk življenja. Ta beseda je ljubezen. [Sofoklej]

Izmed vseh oblik previdnosti je previdnost v ljubezni mogoče najbolj usodna za resnično srečo. [Bertrand Russel]

Kdor hoče ljubezen žeti, jo mora sejati. [nemški pregovor]

Kjer je ljubezen, je življenje. [Gandhi]

Ko se boš naučil ljubiti, se boš naučil tudi živeti. [avtor neznan]

Lahko osvajaš z mečem, toda osvojen si s poljubom. [Daniel Heinsius]

Ljubezen daje vrednost ljudem. [francoski pregovor]

Ljubezen in delo sta stebra človeštva. [Sigmund Freud]

Ljubezen in delo…delo in ljubezen, to je vse, kar obstaja. [Sigmund Freud]

Ljubezen je čustvo, ki so jo izkusili mnogi, a so jo užili le redki. [George Jean Nathan]

Ljubezen je najboljša kot darilo; Neprisiljena, prostovoljna in brez pričakovanja…
Ne ljubimo, da bi bili ljubljeni,Ljubimo, da ljubimo. [Leo Buscaglia]

Ljubezen je premočna beseda, da bi jo izgovorili prehitro, toda ima prelep pomen, da bi jo izgovorili prepozno. [Kurt Spiteri Cornish]

Ljubezen je pripravljena postaviti kitajski zid v eni noči. [korejski pregovor]

Ljubezen je sadež vsakega letnega časa in v dosegu vsake roke. [mati Tereza]

Ljubezen je večna; lahko se spremeni vidik, toda bistvo nikoli. [Vincent Van Gogh]

Ljubezen ne obstaja v opazovanju drug drugega, temveč v gledanju v isto smer. [Antoine de Saint Exupery]

Ljubezen ne vrti sveta, toda zagotovo lahko zavrti veliko ljudi. [avtor neznan]

Ljubezen nikoli ne umre od stradanja, toda velikokrat zaradi slabe prebave. [francoski pregovor]

Ljubezen, ki ni norost, ni ljubezen. [Pedro Calderon]

Ljubiti nekoga ti daje moč. Biti ljubljen ti daje pogum. [Lao Tzu]

Ljudje so velikokrat osamljeni, ker gradijo zidove, namesto da bi gradili mostove. [avtor neznan]

Me ljubiš zato, ker sem lepa, Ali sem lepa zato, ker me ljubiš? [Pepelka]

Moto viteštva je prav tako moto modrosti.....Služiti vsem, toda ljubiti enega. [Honore de Balzac]

Najbolj dragocena stvar, ki jo moški lahko dobi v dar, je žensko srce. [Josiah G. Holland]

Najbolj intimen poljub med ljubimcema ni poljub njunih ustnic, temveč poljub njunih solz. [Brian Celece]

Najboljši dokaz ljubezni je zaupanje. [Dr.Joyce Brothers]

Ne hodi pred mano, ne bom sledil, ne hodi za mano, ne bom vodil, hodi ob meni in bodi moj prijatelj. (Albert Camus)

Ne moremo resnično ljubiti nekoga, s katerim se nismo nikoli smejali. [Agnes Repplier]

Nikoli se ne opravičuj, če pokažeš čustva. Če se, se opravičiš zaradi resnice. [Benjamin Disraeli]

Poljub je lahko vejica, vprašaj ali klicaj. To je osnovno črkovanje, ki bi ga morala poznati vsaka ženska.[Mistinguette]

Prijatelji so čokolada v piškotu življenja.Dobri prijatelji, dobre knjige in zaspana vest, to je idealno življenje. [Mark Twain ]

Prijateljstvo je najtežje razložiti. Ne naučiš se ga v šoli. Toda, če se nisi naučil pomena prijateljstva, se v življenju resnično nič nisi naučil.(Mohamed Ali)

Prijaznost v besedah ustvari zaupanje. Prijaznost v mišljenju ustvari globokoumnost.Prijaznost v dajanju ustvari ljubezen. [Lao Tzu]

Resnična ljubezen se prične takrat, ko ne pričakujemo nič v zameno. [Antoine de Saint Exupery]

Srce bedaka je v njegovih ustih,usta modrega moža so v njegovem srcu. [Benjamin Franklin]

Tu je samo ena sreča: ljubiti in biti ljubljen [George Sand ]

V mladosti moški sanja, da bi si pridobil srce ženske, ki jo ljubi.Pozneje pa je občutek, da si je pridobil srce ženske, lahko zadosti, da se zaljubi vanjo. [Marcel Proust]

Veliko stvari v življenju bo pritegnilo pozornost tvojih oči,.Toda le malo stvari bo pritegnilo pozornost tvojega srca…[avtor neznan]

Vse, kar stori ljubezen, stori prav. [nizozemski pregovor]

Za to, da se dva zaljubita, ne smemo kriviti gravitacije. [Albert Einstein]

Zvok poljuba ni tako glasen kot topovski strel, toda njegov odmev traja veliko dlje...[Oliver Wendel Holmes]

Ljubezen je največja osvežitev v življenju. [Pablo Picasso]

Ohrani ljubezen v svojem srcu, kajti življenje brez nje je kot senčen vrt, kjer so vse rože mrtve. [Oscar Wilde]

Če presojaš ljudi, jih nimaš časa ljubiti. [Mati Tereza]

Kdo, ki je ljubljen, je ubožen? [Oscar Wilde]

Ljubezen in poželenje sta krili duše, ki jo poneseta do velikih dejanj. [Johann W. Goethe]

Ljubezen je energija življenja. [Robert Browning]

Ljubezen je kot igra šaha..Ena napačna poteza in že si matiran. [avtor neznan]

Ljubezen se bo prebila tudi skozi steze, kjer si še volkovi ne upajo prežati.. [Lord Byron]

Ljubiti pomeni uživati v opazovanju, dotikanju in čutenju, blizu kolikor je sploh mogoče, ljubljene osebe, ki nam vrača to ljubezen. [Stendhal]

Moški hoče biti prva ljubezen ženske, ženska pa zadnja ljubezen moškega. [Oscar Wilde]

Najdi osebo, ki te bo ljubila zaradi razlik med vama in ne kljub njim, pa boš našel ljubezen svojega življenja. [Leo Buscaglia]

Ne moreš kupiti ljubezni, jo pa lahko drago plačaš. [Henny Youngman]

Samo takrat, ko ljubezen postane dolžnost,samo takrat je ljubezen večno in srečno zavarovana pred obupom. [Kierkegaard]

Tisti, ki upa na veliko, lahko pričakuje le malo. [Gabriel Garcia Marquez]

V aritmetiki ljubezni je ena plus ena enako vsemu,medtem ko ena minus ena ni enako ničemur. [Mignon McLaughlin]

Vse, vse kar razumem, razumem samo zato, ker ljubim. [Lev Nikolajevič Tolstoj]

Vsak srečen človek je lep. [irski pregovor]

BIL JE DAN KOT DANES, MARCO POLO JE ŠEL ODKRIVAT KITAJSKO - KAJ BOŠ PA TI POČEL?

Bog je dal moškim možgane in penis, a ravno dovolj krvi za eno stvar naenkrat.

Celo ob najhujših katastrofah vedno srečaš novinarja, ki se mu cedijo sline.

Če bi še enkrat bil majhen, bi imel še več želja.

Ena smrt je tragedija, tisoč smrti pa je statistika.

Ilegalni priseljenci so bili vedno problem v ZDA. Vprašajte prvotne Indijance.

Izobrazba je, če bereš drobni tisk. Izkušnja pa je, kar dobiš, če ne bereš drobnega tiska.

Izobrazba ni vse, treba je tudi razumeti.

Kaj je zanimivo ali smešno je odvisno od tega kdo to pove.

Kakšna sreča za voditelje, da ljudje ne mislijo.

Kdor vpraša je butelj za pet minut, kdor pa ne vpraša ostane butelj za vedno.

Ko podgane zapustijo ladjo, kam pa mislijo da grejo?

Ko smo stari 20 let, nas skrbi kaj si drugi mislijo o nas.
Pri 40-ih nas ne zanima kaj si drugi mislijo o nas.
Pri 60-ih pa ugotovimo, da sploh nikoli niso mislili na nas.

Kupuj zemljo, ne delajo je več.

Moč ni v obrambi, pač pa v napadu.

Nacionalizem – ko je država pomembnejša od človeka.

Naj bo tvoja samozavest večja kot tvoj ego.

Najstnik je oseba ki se obnaša kot otrok, če ga nimajo za odraslega.

Nasmehi imajo bumerang učinek.

Rasizem - kdo se boji barv.

Recept proti stresu: Preseneti se 3x na dan.

Sem brez predsodkov. Vse sovražim enako.

Snežinka je čudovita a je na dlani ne moreš videti.

Tudi če si na pravi poti, te bodo povozili, če boš le sedel na njej.

Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.

V kapitalizmu človek izkorišča človeka, v socializmu je obratno.

Velike množice ljudi…bodo lažje padle na veliko laž kot na majhno.

Viroza – dokaz družabnosti.

Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

Vreme je odvisno od tvojega počutja.

Zmagovalca ne bojo nikoli vprašali, če je govoril resnico.

Ženska ljubim te, in kot polna luna, vem, kako se dotakniti tvoje ljubezni. [Odysseas Elytis]

Zaljubljena ženska je kakor lira: svoje skrivnosti razkrije le izkušenemu igralcu. [Honoré de Balzac]
Ljubezen je kot vojna, začneš kadar hočeš in nehaš, kadar moraš. [Španski pregovor]
Ljubezen dosežemo najprej z vestjo, potem pa z močjo ljubezni. [Antonin Artaud]

Prava sreča je v nas. [Sri Chinmoy]
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Pon Dec 31 2007, 10:45

LATINSKI
In magnis et voluisse sat est. [Pri velikih stvareh zadošča že to, da smo jih hoteli.- Properc (latinski pesnik)]
Nascentes morimur. [Porajajoč se umiramo.]
Acti labores iucundi. [Opravljeno delo je prijetno.]
A deo rex, a rege lex. [Od Boga - kralj, od kralja - zakon.]
Alea iacta est. [Kocka je padla] Julij Cezar, prečkal je reko in tako začel državljansko vojno.]
Alter ego. [Drugi jaz]
Audiatur et altera pars! [Naj slišimo še drugo mnenje]
Carpe diem. [užij dan] Horac
Clara pacta, boni amici [Čisti računi-dobri prijatelji]
Cogito, ergo sum. [Mislim, torej sem] Descartes
Corpus delicti. [mesto spora]
Curriculum vitae. [Življenjepis]
De facto. [v bistvu]
De gustibus non est dispuntandum. [O okusih se ne razpravlja]
De iure. [po zakonu, po pravici]
De mortuis nil nisi bene. [O mrtvih govorimo le dobro]
Deus vult. [Božja volja]
Dum spiro, spero. [dokler diham, upam] Cicero
Errare humanum est, ignoscere divinum.[motiti se je človeško, odpuščati pa božansko]
Errare humanum est, in errore perservare stultum. [Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki]
Et tu, Brute! [Tudi ti, Brut!] Julij Cezar ob atentatu
Ex abrupto. [brez priprave]
Exepli gratia. (e.g.) [Na primer]
Faber est suae quisque fortunae. [Vsak je svoje sreče kovač]
Festina lente. [Hiti počasi]
Hannibal ante portas. [Hanibal je pred vrati]
Hinc robur et securitas. [Od tu, moč in varnost]
Homo homini lupus. [človek je človeku volk]
In medias res. [v sredino stvari]
In vino veritas. [V vinu je resnica]
Inventas vitam iuvat excoluisse per artes. [Izumi poudarijo življenje, ki je olepšano z umetnostjo]
Lapsus calami. [Napaka v pisanju, pisavi]
Lapsus linguae.[Napaka v govoru, povedanem...]
Lapsus memoriae. [napaka v spominu]
Mea culpa. [moja krivda]
Mens sana in corpore sano. [zdrav duh v zdravem telesu] juvenalis
Naturai in minima maxima. [Narava je najlepša v majhnih stvareh]
Nemo enim est tam senex qui se annum non putet posse vivere.[Nihče ni tako star, da bi se mu zdelo nemogoče živeti še eno leto]
Nemo enim fere saltat sobrius, nisi forte insanit. [Nihče ne pleše trezen, razen če je popolnoma nor]
Nemo saltat sobrius. [nihče ne pleše trezen]
Nomen est omen. [V imenu je pomen]
Non omne quod nitet aurum est. [ni vse zlato kar se sveti]
Non plus ultra. [najboljši]
Nosce te ipsum. [poznaj se]
Omnia mea mecum porto. [Vse kar imam nosim s seboj]
Omnium rerum principia parva sunt. [Vsak začetek je težak]
Per aspera ad astra. [Skozi trnje do zvezd]
Quem di diligunt adolescens moritur. [Kogar ljubijo bogovi, umre mlad.]
Quo vadis, Domine? [Kam greš, Gospod?]
Repetitio est mater studiorum. [ponavljanje je mati učenja]
Scio me nihil scire. [Vem da nič ne vem] Sokrat
Si vis pacem, para bellum. [Če hočeš mir, se pripravi na vojno.]
Tabula rasa. [Nepopisan list]
Tempus fugit. [Čas teče]
Unus, sed leo! [en sam, a kot lev]
Ut sementem feceris, ita metes. [Kakor si sejal, tako boš žel]
Vade mecum. [Pojdi z mano]
Veni, vidi, vici. [Prišel, videl, zmagal]
Vestis virum reddit. [Obleka naredi človeka.]
QAE IN TEMPLA VENI?[kam sem padel]
Tempora mutantur et nos mutamur in ilis. [Časi se spreminjajo in mi se spreminjamo z njimi.]
Felix, qui potuit rerum cognoscere causas. [Srecen, kdor je ugledal razloge stvari.]
Hinc robur et securitas.[Od tu, moč in varnost]
Verbum laudatur, si factum sequatur.[Beseda je vredna pohvale, če ji sledi dejanje.]
Akta non verba [dejanja hočemo, ne besed]


Nekaj citatov

Ah! Pozor gospod na ljubosumnost: to je pošast z rumeno zelenimi očmi, ki muči žrtev, s katero se hrani; ki se norčuje iz mesa, na katerem se hrani. (William Shakespeare)

Ljubosumnost se vedno rojeva z ljubeznijo, ne umira pa vedno z njo. (La Rochefoucauld)

V ljubosumnosti je več samoljubja kot ljubezni. (La Rochefoucould,)

Osupljivo je, kako malo domišljije ima ljubosumnost, kadar ji gre za to, da se odkrije pravega; ves čas porabi z drobnimi domnevami v napačni smeri. (Proust)

Ljubosumnost je pomanjkanje spoštovanja do ljubljene osebe. (Bunin Ivan)

Kajti ljubezen je silna kakor smrt; njena gorečnost trdna kakor grob. (Visoka pesem - Sveto pismo stare zaveze)

S človeškimi vrvicami sem jih vlekel, z vezmi ljubezni. (Ozej - Sveto pismo stare zaveze)

Pravijo, da laž ubije ljubezen, kaj pa šele odkritost! (Hermant, Abel)

Tista, ki ni nikoli čutila vsaj malo usmiljenja do tistega, ki ga ljubi, ni najbrž nikoli poznala ljubezni. (Lenormand Henri René)

Bregovi ljubezni so za nas bregovi pravice. (Éluard Paul)

Bolje je umreti od ljubezni kot ljubiti brez obžalovanj. (Éluard, Paul)

Ljubezen je sama sebi dovolj! Jaz pa mislim, da ljubezni nič ni dovolj. (Claudel Paul)

Kako podobni so vzdihi ljubezni, onim umirajočega. (Lowry Malcolm)

V življenju sem spočel vsaj eno veliko ljubezen, katere sem bil vedno predmet. (Camus Albert)

Ljubezen, snežni angel in obraz z zaprtimi očmi (...). (Émié Louis)

Pil sem te in ne izpil, Ljubezen. Ko duhteče vino sladkih trt užil sem te, da nisem bil več trezen in nisem vedel, da si smrt. (Gradnik Alojz)

Nekaj ljubezni je kot nekaj dobrega vina ... Ob preveč prvega ali preveč drugega je človek bolan. (Steinbeck John)

Ljubezen ni čustvo, je umetnost. (Morand)

Če je človek zmožen produktivne ljubezni, ljubi sam sebe. Če ljubi lahko le druge, sploh ne more ljubiti. (Fromm Erich)

Čas je vzpostaviti vero ljubezni. (Aragon, Louis)

Ljubezen je splošna migrena, bela lisa v vidu, izbrisanje razuma. (Graves)

Vem zaradi kakšnih malenkosti umirajo največje ljubezni. (Anouilh Jean)

Obstaja ljubezen (...). In obstaja življenje, ki je njen sovražnik. (Anouilh, Jean)

Kar imenujemo ljubezen, je pregnanstvo s kakšno redko razglednico iz domovine. (Beckett Samuel)

Ni ljubezni brez ponosa in zato tudi ne brez prič. (Aveline Claude)

Rekel sem ji, da če je solza intelektualna zadeva, koliko bolj intelektualno čista je ljubezen. Ni bilo treba nobenih kognitivnih dodatkov. (Bellow)

Da, kar treska. Upam, da bom vzdržal, da bom vso ljubezen lahko večno vračal. (Salamun)

Najvišje stanje vedenja je molk. (Abd Allah Ibn Mukafa)

Vse ostalo je tišina, molk. (Shakespeare)

Molčanje je čednost bedakov. (Bacon Francis)

Če nimaš ničesar povedati, molči. (Charles Caleb)

Bodi očarljiv in molči. (Baudelaire Charles)

Molk, je nekdo dejal, je čednost po kateri smo prijetni nam podobnim. (Butler Samuel)

Molčite! Pazite se! Ušesa sovražnika vas poslušajo. (Millerand Alexandre)

Da je molk moč in govorjenje slabost, se vidi tudi po tem, da starci in otroci radi govorijo. (Andrič)

Najbolj koroziven od vseh kislin je molk. (Frangias)

Na splošno izzivajo nevoščljivost prav dobrine, ki izvirajo iz naključja. (Aristotel)

Nevoščljivost je bolj nespravljiva kot sovraštvo. (La Rochefoucauld François de)

Vrednote se izgubljajo v interesu kot se reke izgubljajo v morju. (La Rochefoucauld François de)

Ljubezen kot ošpice; vsi jih moramo preboleti. (Klapka Jerome,)

Tisto, kar me gradi je nepojmljiva ljubezen bitij. ( Benjamin Walter)
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Pon Dec 31 2007, 10:46

Najbolj gostobeseden govor ljubezni je molk. TARCHETTI
Kdor ljubi, ne sme govoriti o žrtvi. Bjornstjerne BJORNSON
Ločitev začini pravo ljubezen, zastrupi pa lažno. Perzijski pregovor
Ljubezen na zemlji je ustvarila mati. PETRARCA
Ljubezen je samo krik upora proti praznoti življenja. BATAILLE
Kako malo ljubi tisti, ki lahko pove, s kakšnimi besedami mu je njegova ljubica priznala svojo ljubezen! MUSSET
V ljubezni ugajamo bolj s prijetnimi napakami kakor z bistvenimi kakovostmi, velike čednosti so zlatniki, ki jih manj uporabljamo kot drobiž. Ninon de LENCLOS
Bolest, katero povzroči ljubezen, more ozdraviti samo ljubezen. Etienne REY
Odsotnost zmanjšuje povprečne strasti, a poveča velike, kakor ugasne veter svečo in razneti ogenj. LaROCHEFOUCALUD
Učite se, učite se, učite se in povprečni boste; ljubite, ljubite in veliki boste. TOMMASEO
Kdor te pozdravlja v solze, ta te ljubi. Albanski pregovor
Zakonska ljubezen ustvarja človeštvo; prijateljska ga dopolnjuje; razuzdana ga kvari in ponižuje. BACON
Ljubezen se rojeva iz radovednosti in traja iz navade. Massimo BONTEMPELLI
Prvi vzdih ljubezni je poslednji vzdih modrosti. Antoine BRET
V objemu ljubljen človek pozablja na ves svet - na vse, kar je znotraj in vse, kar je zunaj; prav tako tisti, ki objema, sploh več ne ve, kaj je znotraj in kaj zunaj. BRIHADARANIJAKA-UPANIDAŠ
Največja sreča, ki nam jo lahko da ljubezen, je prvi stisk roke žene, ki jo ljubimo. STENDHAL
Spori med ljubimci obnavljajo ljubezen. TERENCIJ
Ljubezen je kot vojna, začneš kadar hočeš in nehaš, kadar moreš. Španski pregovor
Ljubezen, ki je lahko umrla, ni bila ljubezen. AUERBACH
Moški si žele biti prva ljubezen žene - žene si žele biti zadnja ljubezen moškega. WILDE
Ljubiti in uvideti napake tistih, ki jih ljubimo, sovražiti in uvideti vrline tistih, ki jih sovražimo, sta dve zelo redki stvari pod soncem. KONFUCIJ
Kjer se ljubezen vseli, se pamet izseli. LOGAU
Biti ljubimec je premalo, biti zaljubljen je preveč. P. GERALDY
Bolje je malo ognja, ki nas greje, kot velik plamen. ki nas žge. Škotski pregovor
Izberi svojo ljubezen in ljubi svoj izbor. Anonimen
Ljubiti pomeni, da si križ drugega naložimo skupaj s svojim na ramena. Elisabeth Lukas
Človekova vrednost ni v tem, da zna in razume, ampak v tem, da ljubi. Alexis Carrel
Ljubezen, ki jo meriš in tehtaš ni ljubezen, ampak preračunljivost. Takšna ljubezen ne razveseljuje. Phil Bosmans
Čudno pa je to: čim bolj ga imam rada, tem več trpim, ker se bojim zanj. In čim bolj trpim, tem raje ga imam. Ljubezen izziva trpljenje, trpljenje krepi ljubezen. Lojze Kozar
Svet je izgubljen zaradi pomanjkanja miline in ljubeznivosti. Ljudje koprnijo po ljubezni, ker se vsakemu tako zelo mudi. mati Terezija
Verjemite mi, nič ni tako hudega, da se ne bi dalo posvetiti z ljubeznijo... Povsod lahko ljubite Boga prav v tem, kar vam je bilo dodeljeno. Dolores Vieser
Ljubezni si nikoli ne moreš zaslužiti. Zasluga je vedno pri tistem, ki ljubi. Elizabeth S. Lukas
Če nisi sposoben imeti ljudi rad, ostani raje v svojem kraljestvu, ali pa se ukvarjaj z mrtvimi predmeti, ljudi pa pusti pri miru. Phil Bosmans
Meni na ljubo ti ni treba biti nezmotljiv, brez napak in popoln, saj te imam vendar rad. Phil Bosmans
Kako beden je človek, ki ni nikdar izkusil potrebe, da iz ljubezni žrtvuje vse, kar terja ljubezen, ki tega torej nikoli ni zmogel. Soren Kierkegaard
Ljubezen je vir vsake bolečine. Ivan Trinko Zamejski
Ljubezni prave ne pozna, kdor meni, da jo ugasiti more sreče jeza. France Prešeren
Zakonska ljubezen je ljubezen, ki se je naučila naloge in odpovedi. V zakonu nič več ne pravi "moje" in "tvoje", temveč "najino". Walter Trobisch
Če tisti, ki na zemlji pripadajo drug drugemu, prisluhnejo Bogu ljubezni, bodo to ljubezen vedno znova prejemali v dar; samo prositi morajo zanjo. Hans Urs von Balthasar
Ljubezen meč je, ki hladi in reže; in kdor je kdaj okusil ost njegovo, ko v luč metulj tako on sili v mreže. Fran Levstik
Samo kdor zna v imenu ljuezni biti zahteven do samega sebe, sme zahtevati ljubezen drugih, kajti ljubezen je zahtevna. papež Janez Pavel 2.

Victor Hugo o ljubezni
Ljubezen je polnost človeka.
Kolikšna stvar, biti ljubljen! Koliko večja pa ljubiti!
Ljubezen ne pozna srednje poti: ali pogubi, ali pa reši.
Prava ljubezen je neznansko velika ter neznansko majhna.
Ljubezen je nesmrtno in neskončno žarišče v nas, ki ga nič ne more omejiti in nič pogasiti.
Ljubezen, to je edino, kar more zanimati in spolniti večnost.
Neizmernosti je potrebna neizčrpnost.
Ljubezen je goreča pozaba vsega drugega.
Prva ljubezen osvaja mnogo prej, kot telo; pozneje osvajaš telo prej, kot dušo, včasih duše sploh ne osvojiš.
Ljubezen je nenasitna: imaš srečo, pa hočeš raj, imaš raj, pa hočeš nebesa.
Če si kamen, bodi ljubeč; če rastlina, bodi občutljiv; če človek, bodi ljubezen.
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Pon Dec 31 2007, 10:46

Ljubosumnost se ne začne pa tudi ne neha pri enem človeku. Začne se pri zraku, ki ga vdihava ljubljeno bitje in nikdar ne preneha. Niti s smrtjo. REMARQUE
Žena nam redko oprošča, če smo ljubosumni, a nikoli,če nismo. TOULET
Ljubosumnost je strah pred primerjavo. FRISCH
Človek je lahko ljubosumen samo na koga, ki je njegov. Francoise SAGAN
Ljubosumje je citronska kislina ljubezni. LINDNER
Ljubosumje je napaka ozkih duhov; zaupanie je vrlina velikih duhov. BENTI-IAM
Ni prave ljubezni brez njene strašne kazni - ljubosumja. O. MEREDITH
Ljubosumje je pomanjkanje spoštovanja do osebe, ki jo ljubimo. BUNJIN
Moški je ljubosumen, če ljubi, žena tudi, če ne ljubi. KANT
Ljubosumje je duša ljubezni. Japonski pregovor
V ljubosumju je več samoljublja kot prave ljubezni. La ROCHEFOUCAULD
Neugledne žene so vedno ljubosumne na svoje može, lepe nikoli! WILDE



Mladost
Mladost je neumnost, ki jo more ozdraviti le starost. Arabski pregovor
Mladost je čudovita stvar. Kakšen zločin, da jo dajemo otrokom, ki jo zapravljajo. G. B. SHAW
Mladost je paradiž življenja; radost je večna mladost duha. NIEVO
Večna mladost je v izvirih, ne v steklenicah in sodih in kleteh. LONGFELLOW
Zmota mladine: številu svojih doživljajev pripisujejo večjo važnost kot njihovi globini. Hans HABE
Škoda, ker se z življenjskimi težavami ne srečujemo v sedemnajstem letu, ko mislimo, da smo najbolj pametni. Bruno PITTERMANN
Mlad človek brez nadarjenosti je star človek. Jules RENARD
Mladost je svobodnejša od ptice, le kdo bi mogel zadržati ljubezen? D. DAVIDOV
Celo življenje si boš grel roke ob ognju tvoje mladosti. Giovanni PAPINI
Dnevi naše mladosti so dnevi našega sijaja. Lord BYRON
Mladi in nori menijo, da dvajset rubljev in deset let nima konca. Ruski pregovor
Mladost pride samo enkrat, pomlad vsako leto. Alžirski pregovor
S tem da jo spominjamo na včerajšnji dan ne moremo zadovoljiti mladine danes. Moramo ji ponuditi nekaj, kar pričakuje od jutrišnjega dne. Oskar WESE
Po mladosti spoznaš človeka kot po jutru dan. MILTON
Mladost je letni čas veselja. R. B. SHERIDAN
Ko je človek mlad, misli, da mora biti tudi pametno, kar je logično. Svet je vedno bolj logičen in vedno neumnejši. Hans HABE
Mladost je nekaj, kar imajo samo mladi in kar cenijo samo starejši.. Agnar NYKLE
Mladost prezira posledice in v tem je njena moč. Martin KESSEL
Vsaka izgubljena ura mladosti je prilika za nesrečo starosti. NAPOLEON
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Pon Dec 31 2007, 10:48

Lepota je nad resnico.

Bolj je nevarno, če enkrat zgrešiš, kot če stokrat zadeneš.

Ni prave ljubezni brez njene strašne kazni - ljubosumja.

Kjer je volja, je tudi pot.

Nobena vez ne združuje dveh človeških src tako močno, kot družba v bolečini.

Kdor se hrani z upanjem, umira lačen.

Solza pove več, kot zmore beseda.

Lažje je verjeti laži, ki si jo stokrat slišal, kot pa resnici, ki je nisi še nikoli.


Življenje je kot ljubezen - ves razum je proti njemu, ves zdrav instinkt zanj.


Ljubezen ni nikdar tako močna, kakor takrat, kadar čuti, da odhaja tja, kjer bo trpela.

Sanje imamo zato, kar brez njih ne bi mogli prenesti resnice.

Kako malo imamo domišljije za bolečine, ki jih povzročamo drugim!

V življenju je prav to lepo, da ga vsak po svoji pameti pokvari.


Če zaprete vrata vsem napakam, bo tudi resnica ostala zunaj.

Če ljubezen nosiš v sebi, potem jo vedno tudi srečaš.

Čeprav nam nihče ne more vrniti trenutkov razkošja v travi, veličastja v rožah, ne bomo žalovali, temveč si našli pot v tisto, kar nam še ostane.

Dve poti sta do vrha hrasta; splezati na drevo ali sesti na želod.

Pesnik je lažnivec, ki vedno govori resnico.

Šumenje listov je poezija, bitje ure je znanost.

Ljubezen je blago, ki ga stke narava in izveze fantazija.

Bolje je malo ognja, ki nas greje, kot velik plamen. ki nas žge.

V ljubezni je mogoče marsikaj oprostiti, ne pa tudi pozabiti.

Dobra mati ne vprašuje ali hočeš, temveč da. Angleški pregovor
Moški ima zagotovljeno eno samo ljubezen - ljubezen svoje matere. BARRES
Samo nekaj je na svetu lepše in boljše od žene - to je mati. SCHETER
Mati mora imeti velik predpasnik, da bi pokrila vse napake svojega otroka. Izraelski pregovor
Mati je vzgojni sistem z eno besedo. NAPOLEON
Materinstvo je namen ženinega bivanja, njen poklic, njena radost in njena rešitev. A. DAUDET
Vsakdo ima del materine ljubezni in vsi jo imajo vso. HUGO

Življenjski cilj vsakega posameznika je vedno isti –
napredovanje v dobrem.
(L. N. Tolstoj)

Mogočnosti srca še nihče ni izmeril. KOSKENNIEMI

Srce je bogastvo, ki se ne prodaja in ne kupuje, marveč daruje. FLAUBERT

Če hočete žeti srca, jih morate sejati. BCSRNE

V isti količini, kot sprejemaš, moraš tudi dajati; če želiš vse srce, daj vse življenje. RUCKERT

Vse je mogoče oprostiti, samo ne pomanjkanja srca. Kdor ga nima, naj si ga izmisli. DOSSI

Razum nam lahko pokaže, čemu se je treba izogniti, toda edino srce nam govori, kaj je treba delati. JOUBERT

Um išče, srce najde. SAND

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. Antoine de Saint Exupery

Srce je tkanina, ki se najlaže razdre, a tudi najlaže zakrpa. DUMAS, sin

Razum raste in se stara, srce pa ostane zmeraj deček. NIEVO

Ženska vidi globoko, moški vidi daleč. Moškemu je svet srce, ženski je srce svet. GRABBE

Pod najbolj vegasto hišo živijo najbolj zlata srca. Nemški pregovor

Ključ do srca se kuje v peklu. Gruzijski pregovor

Naše srce je naš krvnik. MILJKOVIČ

Ko vam žena pokloni svoje srce, se ne morete osvoboditi ostanka. John VANBRUGH

V luži se veliko grdega zarodi, še več hudega v srcu lenega človeka. Anton Martin Slomšek

V našem srcu bi bilo več nebes, če ne bi v njem ostalo toliko zemlje. Vincenc Palotti

Srce ima svoje razloge, ki jih razum ne razume. To se kaže v tisoč stvareh. Blaise Pascal

Srce imaš samo tedaj, če ga imaš za druge. Friedrich Hebbel

Kaj pomagajo oči, če je srce slepo? Anthony de Mello

Srce drugega je največji zaklad, ki ga lahko občuduješ le, če se ti samo odpre. Nikoli si zato ne dovoli oropati ga zaupanja. Preveč boli. Zato se nikar ne igraj! Dani

Sreča obstaja v tem, da varuješ samega sebe. Benedict SPINOZA

Sreča je kot krava; k nekaterim obrača glavo, drugim pa hrbet. Italijanski pregovor

Sreče ne spoznaš z glavo, temveč s srcem. Norveški pregovor

Unča sreše je boljša kot funt modrosti. Valonski pregovor

Več ko znaš, več sreče boš imel. Burmanski pregovor

Znak neizkušenega človeka je, da verjame v srečo. Joseph CONRAD

V sreči ni partnerstva. Francoski pregovor

Če hočeš biti srečen, moraš skrito živeti. Francoski pregovor

Velika sreča je često kamen spotike. Francoski pregovor

Če sreča ni zmerna, se sama po sebi ruši. SENEKA

Velika zapreka sreče je pričakovanje prevelike sreče. FONTENELLE

Sreča ljudi mnogo prej zlomi kot nesreča. Martin LUTHER

Skrivnost sreče ni v tem, da delaš, kar ti je všeč, ampak da ti je všeč, kar delaš.

Sreča daje mnogim preveč, nikomur pa dovolj. MARCIAL

Preveč sreče je nevarno. Ruski pregovor

Sreča in steklo, kako naglo se zdrobita. Nemški pregovor

Sreča je kakor sonce. Kadar je najlepša, zatone. Ivan CANKAR

Srečen človek je ladjica, ki pluje pod ugodnim vetrom. Kitajski pregovor

Vsak srečen človek je lep. Irski pregovor

Sreča lahko moža ponese čez potok, če hoče vanj skočiti. Danski pregovor

Sreča se nahaja v vsem. Treba jo je samo znati razločiti. KONFUCIJ

Sreča leži okrog nas; treba jo je samo pobrati. REMARQUE

Nihče nima pravice da me uči, kako bom srečen. Immanuel KANT

Kdor o sreči samo sanja, naj se nikar ne čudi, če jo bo prespal. Ernst DEUTSCH

Skrivnost sreče je v tem, da pričakuješ mnogo od sebe, pa malo od drugih. GUINON

Moškega osreči mnogo stvari, ženo samo ljubezen. SCHLEICH

Sreča je samo ljubezen in samo ljubezen je sreča. CHAMISSO

Bolje je naleteti na srečnega moža in ženo kot na bankovec za pet funtov. STEVENSON

Da bi bili srečni do določene meje, moramo tudi trpeti do določene meje. E. A. POE

Nikoli ne bo resnično srečen tisti, ki ni bil nikoli nesrečen. GRAF

Tudi meni se zdi, meni, ki imam dobro življenje, da metulj in milni mehurčki, ter tisto, kar je njim podobno med ljudmi, najbolje ve, kaj je sreča. NIETZSCHE

Sreča je nekaj duhovnega, a ne telesnega: njen izvor je v žrtvi, a ne v užitku, v ljubezni, a ne v uživanju. LACORDAIRE

Biti moraš srečen, da lahko nekoga osrečiš; treba je nekoga osrečiti, da bi ostal srečen. MAETERLINCK

Današnji ljudje so tako neuravnovešeni, da se počutijo nesrečni že, če samo enkrat niso srečni. Graham GREENE

Dve napaki moraš premagati, domišljevanje, da ti do sreče nič ne manjka in malodušje, kot da v tem svetu ni mogoče biti srečen. EPIKTET

Najsrečnejši ljudje so tisti, ki zagrabijo življenje na najštevilnejših mestih. Ljudje, ki trpijo, so tisti, ki imajo samo eno zanimanje, pa jim ga usoda oropa. Theodore ROOSEVELT

Kdor pozabi svojo srečo, da išče srečo drugih, najde svojo za nameček. Henry Bordeaux

Resnično in trajno srečo prinaša samo prava in globoka ljubezen. Zares osrečuje samo ljubezen, ki se žrtvuje. Jože Vesenjak

Kdor išče samo svojo srečo in kdor je od misli nanjo nekako obseden, jo najprej izgubi. Anton Stres
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Pon Dec 31 2007, 10:49

Don`t make promise when you are in joy.
Don`t reply when you are sad.
Don`t takr decision when you are angry.
Think twice.., Act Wise.

Don`t let someone become a priority in your life, when you are just an option in their life...
Relationships work best when they are balanced.

Never explain youself to any one.
Because the person who likes you doesn`t need it,
and the person who dislikes you won`t belive it.

Time is like a river.
You cannot touch the same water twice,
because the flow that has passed will never pass again.
Enjoy every moment of life...

When we wake up in the morning, we have two simple choices.
Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Pon Dec 31 2007, 10:49

Čar prve ljubezni je ta, da ne ve, da bo nekega dne povsem preminila.
B. DISRAELI

Če človek resnično ljubi naravo, lahko povsod najde lepoto. Vincent van Gogh


"Ni srce tisto, ki bi bilo nečisto. Srce je namreč zelo izpopolnjen sprejemni organ ... Toda sile, s katerimi se zapletaš, so tiste, ki ga umažejo."

"Sedaj se še istovetimo z osebnostjo, zato pogosto izkušamo tudi bolečino in trpljenje v svetu. Ko pa prisluhnemo besedi življenja, ki odzvanja v nas skozi čudovito vrtnico srca, stopimo na pot odrešitve."

"Ko se ego umakne iz svojega mogočnega prestola kraljevanja, se dopusti možnost, da se lahko zasliši skrivnostna govorica vrtnice srca, glas tišine ..."

"Le ena luč obstaja, v srcu tvojem se poraja ..."

"Moder človek bodi, misli svoje dobro vodi, a srce tvoje naj gori, v svetlobi prvi, vse dni ... "

"Naj bo v tvojem srcu vedno prisotna živa beseda resnice, ki bo prinesla mir in spokoj tvoji duši, srcu pa radost in nekdanjo srečo. Vedi, to je največji dar življenja, ki se imenuje - ljubezen."

"Srce v sebi zelo dobre ve kaj je sreča in v naši želji, da bi jo našli zunaj sebe, smo pripravljeni sprejemati mnoge kompromise, se prilagajati drugim ljudem in pogosto živeti neiskreno, tudi zlagano življenje. Samo da bi nekoč spoznali to srečo! Samo, da bi spoznali ljubezen."
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Pon Dec 31 2007, 10:50

Einstein je jednom rekao:"Ne vjeruj sjaju u partnerovim oćima,to je samo svjetlost sto mu prolazi kroz suplju glavu!"

"Najljepši je dozivljaj susret s tajanstvenim. On je izvor svake stvarne umjetnosti i znanosti. Ko nikad nije imao ovoiskustvo, ko nije sposoban ni za kakvo oduševljenje i ko ne moze da se zapanji od cudenja, on je isto kao mrtav. Njegove oci su zatvorene!" (Albert Einstein)

Život teče - tko ga ne stigne ostane sam. (Gorki)

Život nam vraća samo ono što drugima dajemo. ( I. Andrić)

Život uči samo one koji ga proučavaju. ( Ključevski)

Sasvim je suvišno pitati ima li život ili nema nekakav smisao. On ima onakav smisao kakav mu mi dajemo. ( Kessel) T

Treba živjeti tako da bi svaki proživljen dan izgledao nov. ( Konjenkov)

Život se mjeri djelima, a ne prema danima. ( Metastasio)

Život - to nisu oni dani koji su prošli, već oni koje smo zapamtili. ( Rig-Veda)

Život je kratak, ali trag od života može dugo trajati. ( Sekulić)

Bolje šutjeti i biti smatran budalom, nego progovoriti i odstraniti sve sumnje.

Zašto ulazim u život, kad odatle nitko živ nije izašao.

Što vrijedi što sam u redu za sreću bio prvi kad svaki drugi dobije!

Kisik je otkriven tek 1874. Nije utvrđeno kako su ljudi disali prije toga.

NOKIA-connecting people.
RAKIJA-correcting people...

Mislio sam da sam lud, sve dok me glasovi u glavi nisu uvjerili u suprotno.

Svijet je isti, samo ima manje na njemu. (Jack Sparrow)
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Pon Dec 31 2007, 10:50

Grafiti

Če človek, ki ima razcepljeno osebnost, grozi sam sebi s samomorom, lahko to obravnavamo kot zajetje talca?
Če se je človek razvil iz opic, zakaj opice še vedno obstajajo?
Bog je mrtev. (Nietzsche) Nietzsche je mrtev (Bog)
Murphyevi zakoni ne delujejo, če jih želiš demonstrirat!
Lhko tpkm 300 čkr v mituni!!!
Mikroprocesor je zelo zelo zelo majhen procesor!
Wish you were beer.
Bodite dobri do otrok. Oni bodo izbirali vaš dom upokojencev!
Nikoli ne tepi človeka z očali. Tepi ga s palico!
Ne kregaj se z budalo. Drugi mogoče ne opazijo razlike.
Ne hodite po travi, kadite jo!
Ena lepa lastnost egoistov: ne opravljajo drugih ljudi.
Zakaj na bencinskih črpalkah zaklepajo WC-je? Se bojijo, da jih bo kdo očistil?
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Pon Dec 31 2007, 10:51

Ab alio expectes, alteri quod feceris / Od drugega pričakuj, kar bi drugemu naredil

Ab imo pectore / Iz dna srca

"Zmeraj bo imel dovolj tisti, ki ve, da mu je dovolj to, kar mu povsem zadostuje." - Meditacije kung fu

Če je telo celovito v zavesti, je duh prisoten, življenje izpolnjeno, um izpraznjen in vitalnost povrnjena. Dao De Jing

Dao je večno v središču in prazen, a na videz se giblje v vse smeri.
Ker je večno v središču in prazen, je njegov potencial neizčrpen.
Zares je videti globok, deset tisoč stvarem je izvor. Jim gladi robove
in sprošča vezi. Svojo luč v njih skriva, se s prahom pokriva in smeje se v večnosti igra. Ne vem, čigavo dete je, ker obstaja pred stvarnikom. Dao De Jing

"Bistvo človečnosti je ljubezen do ljudi." - Konfucij
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Pon Dec 31 2007, 10:51

Navedki
Naslad kratka, položaj smešen, izdatki neznosni. (Lord Chesterfield o ljubezni)
Čas je vzpostaviti vero ljubezni. (Louis Aragon)
Ljubezen dosežemo najprej z vestjo, potem pa z močjo ljubezni. (Antonin Artaud)
Pustimo ljubezni skrivnosti, ženski pa njene tajnosti! (Joseph Arthur)
Ljubezen, ki je lahko umrla, ni bila ljubezen. (Auerbach)
Zakonska ljubezen ustvarja človeštvo, prijateljska ljubezen ga izpopolnjuje, razuzdana ljubezen ga kvari in ponižuje. (Francis Bacon)
Ljubezni bolj ustreza gledališki oder kot človekovo življenje. (Francis Bacon)
Brez ljubezni so ljudje le tujci in obrazi le galerije slik in govorjenje le prazno pozvanjanje činel. (Francis Bacon)
Govoriti o ljubezni, pomeni ljubiti. (Honoré de Balzac)
Kadar nas ljubijo, nam ženske vse oproščajo, celo naše zločine. Kadar nas ne ljubijo, ne oproščajo ničesar. Niti naših vrlin. (Honoré de Balzac)
Ljubezen je edina strast, ki ne trpi niti preteklosti niti prihodnosti. (Honoré de Balzac)
Ljubimec ima vse vrline in vse napake, ki jih mož nima. (Honoré de Balzac)
Tisto, kar me gradi, je nepojmljiva ljubezen bitij. (Walter Benjamin)
Prvi poljub se ne daje z usti, temveč z očmi. (O.K. Benhard)
Nikdar ne govori o svoji ljubezni. Obstaja ljubezen, ki ni nikdar izpovedana, kajti nežni vetrič pihlja tiho, nevidno. (William Blake)
Ljubezen se rojeva iz radovednosti in traja iz navade. (Massimo Bontempelli)
Spogledovanje je akvarel ljubezni. (Paul Bourget)
Umetnost, da je človek srečen v ljubezni, leži v tem, da daje vse, a nič ne zahteva. (Paul Bourget)
O, ljubezen polna solz, kajti neskončno blizu je večno daleč! (Clemens Brentano)
Prvi vzdih ljubezni je poslednji vzdih modrosti. (Antonie Bret)
Za ljubezen sta lepota in sreča; niti ni smrti niti spreminjanja. (Percy Busshe Shelley)
Odsotnost je za ljubezen to, kar je za ogenj veter; majhnega ugasne, a razplamti velikega. (Roger de Bussy-Rabutin)
Življenje je podobno ljubezni - vsi razumski razlogi so proti njej, vsi zdravi vzgibi pa njej v prid. (Samuel Butler)
Ljubezen je v življenju moškega nekaj zunaj njega, ženski pa je vse obstajanje. (George Gordon Byron)
V življenju sem spočel vsaj eno veliko ljubezen, katere sem bil vedno predmet. (Albert Camus)
Ljubezen je ljudem bolj všeč kakor zakon iz istega razloga, kot so romani zabavnejši od zgodovine. (Chamfort)
Ali se spominjate, da je ljubezen kot medicina - samo umetnost kako pomagati naravi. (Pierre Choderlos de Laelos)
Ni ljubezni brez ponosa in zato tudi ne brez prič. (Aveline Claude)
Čar prve ljubezni je ta, da ne ve, da bo nekega dne povsem preminila. (Benjamin Disareli)
Ljubezen zgrajena na lepoti umre hitro kot lepota. (John Donne)
Ljubezen brez človečnosti je skoraj vedno iz sebičnosti. (Fjodor Mihajlovič Dostojevski)
In ljubezen je najbolj plemenita šibkost duševnosti. (John Dryden)
Prve ljubezni so kakor zobje: izpadejo brez bolečin in prepuste prostor novim. (Alexandre Dumas mlajši)
Iskati pot do ljubezni z razumom je prav tako nesmiselno, kot iskati sonce s svetilko. (Džalal al-Din Rumi)
Večina ljudi potrebuje več ljubezni, kot jo zasluži. (Marie von Ebner-Eschenbach)
Bregavi ljubezni so za nas bregavi pravice. (Paul Eluard)
Ljubezen, snežni angel in obraz z zaprtimi očmi (...). (Louis Emie)
Globoke ljubezni so podobne poštenim ženskam; boje se biti odkrite in preživijo življenje s povešenimi očmi. (Gustave Flaubert)
Resnica, Dobro in Lepota – ta metafizična triada ne pomeni treh različnih počel, ampak eno. Ta je eno in isto duhovno življenje, ki ga motrimo iz različnih zornih kotov. (Pavel Aleksandrovič Florenski)[1]
Razodeta resnica je ljubezen. Uresničena ljubezen je lepota. Moja lastna ljubezen je Božje delovanje v meni in moje v Bogu. (Pavel Aleksandrovič Florenski)[2]
Užitek zaradi ljubezni traja le trenutek, žalost zaradi ljubezni pa tudi vse življenje. (Jean-Pierre Claris de Florian)
Če je človek zmožen produktivne ljubezni, ljubi sam sebe. Če ljubi lahko le druge, sploh ne more ljubiti. (Erich Fromm)
Najlepši trenutek v ljubezni, ki nas v resnici opoji, je uvod: poljub. (Paul Géraldy)
Svojo ljubezen priznati je, razen ljubiti, največja sreča. (Andre Gide)
Dekle vedno bolj verjame ljubljenemu kot materi. (Goethe)
Razum in ljubezen sta zakleta sovražnika. (Pierre Gomeille)
Pil sem te in ne izpil, ljubezen. Ko dehteče vino sladkih trt užil sem te, da nisem bil več trezen in nisem vedel, da si smrt. (Alojz Gradnik)
Uboga ljubezen, če je ne spremlja fantazija. (Graf)
Ljubezen do miru se prične s tem, ko prenehaš govoriti o pravičnih vojnah. (Sigmund Graff)
Ljubezen je edina smiselna stvar v tem nesmiselnem času. (Hans Habe)
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak. (Heinrich Heine)
Pravijo, da laž ubije ljubezen, kaj pa šele odkritost! (Abel Hermant)
Ljubezen je partija kart, kjer vsi goljufajo. Moški - da bi dobili, ženske pa - da ne bi izgubile... (Alfred Hitchcock)
Ljubezen in rdeč nos se ne moreta skriti. (Holcroft)
Kaj so vsa dejanja in misli skozi stoletja ljudi proti enemu samemu trenutku ljubezni? (Friedrich Hölderlin)
Če si kamen, bodi ljubeč, če rastlina, bodi občutljiv; če človek, bodi ljubezniv. (Victor Hugo)
Vsakdo ima del materine ljubezni in vsi jo imajo vso. (Victor Hugo)
Prvi znak resnične ljubezni v moškem je plašnost, v ženi drznost. Oba spola se želita zbližati in vsak prevzame vrline drugega. (Victor Hugo)
Ljubezen ne pozna srednje poti: ali pogubi, ali pa se reši. (Victor Hugo)
Ljubezen je polnost človeka. (Victor Hugo)
Prva ljubezen je neznansko velika ter neznansko majhna. (Victor Hugo)
Prva ljubezen osvaja mnogo prej kot telo; pozneje osvajaš telo prej kot dušo, včasih duše sploh ne osvojiš. (Victor Hugo)
Ljubezen je mati spoznanja. (H. Jackson Brown mlajši)
Ljubezen kot ošpice; vsi jih moramo preboleti. (Jerome Klapka Jerome)
Kjer vlada ljubezen, ni potrebe po moči, kjer pa prevladuje moč, manjka ljubezni. Sta senci ena druge. (Carl Gustav Jung)
Brez spoštovanja ni resnične ljubezni. (Immanuel Kant)
Prijateljstvo in ljubezen sta dve rastlini na istem korenu. Samo da ima ljubezen nekaj cvetov več. (Fridrich G. Klopstock)
Odsotnost je tudi dobro zdravilo za sovraštvo in pripomoček proti ljubezni. (Jean de La Fontaine)
V ljubezni je vedno najbolje ozdravljen tisti, ki je prvi ozdravljen. (Françis de La Rochefoucauld)
V ljubezni ugajamo bolj s prijetnimi napakami kakor z bistvenimi kakovostmi, velike čednosti so zlatniki, ki jih manj uporabljamo, kot drobiž. (Ninon de Lenclos)
Kjer se ljubezen vseli, se pamet izseli. (Logau)
Kako podobni so vzdihi ljubezni onim umirajočega. (Malcolm Lowry)
Poljub je himna ljubezni. (Josef Svatopluk Machar)
Vendar razum ni tisto, kar vlada v ljubezni. (Jean-Baptiste Poquelin Moliére)
Treba je priznati, ljubezen je velik učitelj. Človeka nauči biti, kar ni bil nikoli. (Jean-Baptiste Poquelin Moliére)
Srečen bi bil zakon slepe žene z gluhim možem. (Michel de Montaigne)
Ljubezen je ljudem ljubša kot zakon, prav kot so romani bolj zabavni kot zgodovina. (Sebastien-Roch Nicolas)
Ljubezen, srčkana norost, ambicija pa huda neumnost. (Sebastien-Roch Nicolas)
V ljubezni je vedno nekaj nesmisla. Vedno je tudi nekaj pameti v nesmislu. (Friedrich Nietzche)
Ljubezen je spontana zel, ne pa vrtna rastlina. (Ippolito Nievo)
V drugi ljubezni se človek počuti, kot bi ponavljal razred. Pozna vse predmete, vendar ni prepričan, da bo opravil izpit. (Branislav Nušić)
Ljubezni se upremo tedaj, ko je še sveža. Pravkar vznikli požar pogasiš že s kancem vode. (Ovdij)
Za večino ljudi izkušnja ljubezni ne pomeni nič posebnega. (Boris Pasternak)
Moški se oženi, da bi se umaknil iz družbe, žena se poroči, da bi vanjo vstopila. (Louis-Auguste Petiet)
Ljubezen na zemlji je ustvarila mati. (Petrarca)
Najprijetneje v človeških stvareh je biti ljubljen, a ljubiti ni nič manj prijetno. (Plinij)
Ljubezen je kakor solza: zraste v očesu in pade v srce. (Publilij Sirijski)
Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem. (Marcel Proust)
V ljubezni izkušnja ne velja; če bi veljala, se ljudje ne bi več zaljubili. (Regnier)
Nihče ti ne more biti bolj tuj kakor človek, ki si ga kdaj ljubil. (Erich Maria Remarque)
Ljubezen ni nikdar tako močna, kakor takrat, kadar čuti, da odhaja tja, kjer bo trpela. (Reulgent)
V ljubezni ima ženska ožje obzorje kot moški. Toda ona ga bolj izpopolnjuje. (Etienne Rey)
Bolest, katero povzroči ljubezen, more ozdraviti samo ljubezen. (Etienne Rey)
Ljubezen je najstarejši, najvažnejši, edini svetovni dogodek. (Friedrich Rückert)
Kdor se boji ljubezni, se boji življenja in kdor se boji življenja, je že na tričetrt mrtev. (Bertrand Russell)
Usmiljenje je vez ljubezni. (Jan van Ruysbroek)
Hud odpor je pogosto edini znak velike ljubezni, ki je minila. (Charles-Augustin Sainte-Beuve)
Ljudje se poljubljajo, da se jim ni treba prepirati. (Jean-Paul Sartre)
Ljubezen je resničen izvleček iz vseh strasti naenkrat. (Jean-Paul Sartre)
Celo levja srca ob najšibkejšem šumu vztrepetajo! (Lucius Annaeus Seneka)
V ljubezni laže narediš konec, kakor pa dosežeš zmernost. (Lucius Annaeus Seneka)
Bedna je ljubezen, ki bi se jo dalo izmeriti. (William Shakespeare)
Kar je moje, je tvoje, in kar je tvoje, je moje. (William Shakespeare)
Ljubezen ne gleda z očmi, temveč z dušo. (William Shakespeare)
Veš, vedno kadar ljubezen hira in pojema, odeva se v prisiljeno vljudnost. (William Shakespeare)
Ni je bolj iskrene ljubezni, kot je ljubezen do hrane. (George Bernard Shaw)
Ljubezen je radost, ki jo spremlja ideja zunanjega vzroka. (Baruch Spinoza)
Če nas nihče ne ljubi, potem tudi sami sebe ne ljubimo več. (Madame de Staël)
Ljubezen je bila zame vedno največja zadeva, ali bolje edina. (Stendhal)
Zanimanje za lastno osebo je sovražnik vse iskrene ljubezni. (Tacit)
Kaj je tisto, kar imenujejo pri ljudeh ljubezen? Nič ni slajšega, hči moja, niti v celem bolj grenkega. (Hippolyte Taine)
Ljubezen je blago, ki ga stke narava in izveze fantazija. (Voltaire)
Ljubezen je sama sebi dovolj! Jaz pa mislim, da ljubezni nič ni dovolj. (Claude William)
Nepopisno usmiljenje skriva ljubeče srce. (William Butler Yeats)
Ljubezen! Ta beseda mi zveni tako čudovito, da menim: vse, kar izvira iz ljubezni, mora biti prav tako čudovito. (Dante)
Pravijo, da je ljubezen slepa. Pa je? V resnici ni nobena reč na zemlji tako jasnovidna, kakor ljubezen. Slepa ni ljubezen, marveč navezanost. (Anthony de Mello)
Razodeta resnica je ljubezen. Uresničena ljubezen je lepota. Moja lastna ljubezen je Božje delovanje v meni in moje v Bogu. (Pavel Aleksandrovič Florenski)

Pregovori
Ženo izbiraj z ušesi, ne z očmi. (angleški pregovor)
Ljubezen je preskusni kamen kreposti. (angleški pregovor)
Če hočemo koga zadosti ljubiti, ga moramo ljubiti, kakor da bo jutri umrl. (arabski pregovor)
Ljubezen je kot ogenj: kolikor je večja, toliko bolj se kadi. (danski pregovor)
Prva ljubezen je slajša od čebeljega medu. (degenstanski pregovor)
Ljubezen je cvet, ki v zakonu prinaša plodove. (finski pregovor)
Prva ljubezen je podobna prvemu snegu; redkokdaj obstane. (finski pregovor)
Užaljena ljubezen nikoli ne oprošča. (francoski pregovor)
Ljubezen vse začini. (italijanski pregovor)
Tam, kjer vlada ljubezen, ni ne velikih ne majhnih. (japonski pregovor)
Ljubosumje je duša ljubezni. (japonski pregovor)
Kjer je ljubezen, nič slabega ne škodi, kjer je ni, nič dobrega ne koristi. (korziški pregovor)
Družina brez ljubezni je kot drevo brez korenin. (lakški pregovor)
Če se ljubezen strga, ji ne moremo zakrpati robov. (madagaskarski pregovor)
Kdor ljubi, je podoben krokodilčku, ki ga mati pogoltne; vrača se v notranjost, ki jo dobro pozna. (madagaskarski pregovor)
Ljubezen je kot riževa sadika: čim večkrat jo presadiš, tem bolj uspeva. (madagaskarski pregovor)
Kjer vlada ljubezen, ni treba dosti zakonov. (nemški pregovor)
Ljubezen je sladka grenkoba. (nemški pregovor)
Ljubezen je čudna stvar: vabimo jo z vrtnicami, odganjamo z metlami. (nemški pregovor)
Ko zleze ljubezen v oči, zleze tudi v srce. (nemški pregovor)
Kjer dvom korenine požene, ljubezen ovene. (nemški pregovor)
Materinska ljubezen se ne stara. (nemški pregovor)
Ljubezen, ki jo vodi razum, se le redko posreči. (nemški pregovor)
Ljubezen in jetika sta neozdravljivi bolezni; tisti, ki so ju preboleli, dokazujejo, da ju niso nikoli imeli. (nizozemski pregovor)
Kolikor več ljubezni, toliko manj zaupanja. (portugalski pregovor)
Kdor je slep od ljubezni, vidi povsod same zidove. (portugalski pregovor)
Kjer ukazuje ljubezen, ni drugega gospodarja. (portugalski pregovor)
Kdor ljubi, se težko pretvarja. (portugalski pregovor)
Kadar se sla izdaja za ljubezen, je podobna volku v ovčji koži. (ruski pregovor)
Nekatere ljubezni so kot sneg: kmalu se stopijo in v blato spremenijo. (ruski pregovor)
Ni je tako vroče ljubezni, da je zakon ne bi ohladil. (ruski pregovor)
Ljubezen nima oči. (slovenski pregovor)
Ljubezen zadušena še ni pogašena. (slovenski pregovor)
Ljubezen - bolezen. (slovenski pregovor)
Bolje je malo ognja, ki nas greje, kot velik plamen, ki nas žge. (škotski pregovor)
Ljubezen je kot vojna, začneš kadar hočeš in nehaš, kadar moraš. (španski pregovor)
Ljubezen ne potrebuje lepote. (tatarski pregovor)
V ljubezni je celo devet deset. (vietnamski pregovor)
_________________
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Pon Dec 31 2007, 10:51

ŽIVLJENJE JE IGRA – IGRAJ JO!

ŽIVLJENJE JE IZZIV – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE LJUBEZEN – PODELI JO!

ŽIVLJENJE SO SANJE – URESNIČI JIH!

ŽIVLJENJE JE DAR – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE PUSTOLOVŠČINA – UDELEŽI SE JE!

ŽIVLJENJE JE SKRIVNOST – ODKRIJ JO!

ŽIVLJENJE JE BOJ – BOJUJ SE!

ŽIVLJENJE JE LEPOTA – POVELIČUJ JO!

ŽIVLJENJE JE SESTAVLJANKA – SESTAVI JO!

ŽIVLJENJE JE PRILOŽNOST – IZKORISTI JO!

ŽIVLJENJE JE PESEM – ZAPOJ JO!

ŽIVLJENJE JE CILJ – DOSEŽI GA!

ŽIVLJENJE JE POSLANSTVO – IZPOLNI GA!
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by misha* Sob Jan 19 2008, 11:34

"Naša pravica do tega, da bi uživali srečo, ne da bi jo ustvarjali, ni nič večja od naše pravice, da bi uživali v bogastvu, ki ga nismo ustvarili." ( Bernard Shaw ).
misha*
misha*
Chief Administratorka
Chief Administratorka

Female
Število prispevkov : 2364
Registration date : 15/10/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Tor Jan 29 2008, 11:32

Nekaj misli;

*Nobena teorija v celoti ne pokriva realnosti!
*Družine ni mogoče ceniti po tem,kaj ima,niti po tem,kaj zmore,ampak po tem kaj je!
*Dobro srce je vir veselja,saj vse v njegovi bližini oživi v nasmehih. Washington Irwing
*Imam dvoje ušes, dvoje oči in ena usta, torej bi bilo dobro, če bi dvakrat več poslušal, gledal kot govoril.
*Megleno je življenje in stalne sreče ni, oko veselo tudi večkrat se solzi.
*Optimist vidi sonce tudi skozi oblake.
*Nič ni tako, kot se zdi.
*Tisto, kar smo, je božje darilo nam, kar postanemo, je naše darilo Bogu.(po allenbaugh-u )
*Nekoč smo že bili otroci. Videli smo metulje, stali smo pod srebrnim slapom. Videli smo blesk v notranjsoti školjke. *Prislonili smo školjko na uho in slišali morje. Imeli smo ČAS. Max Frisch
*Prava ljubezen ne postavlja pogojev, ne sodi in ničesar ne pričakuje, pač pa le sprejema in dopušča življenju da enostavno JE.
*Samo povprečneži potrebujejo red, geniji obvladamo kaos!
*Niso tisti, ki imajo tisto, kar je najboljše, ampak tisti, ki najboljše izkoristijo tisto kar imajo!
"Ne jej in pij, če nisi res lačen in žejen." "Nikdar ne zaužij preveč hrane in pijače." "Lakota je mati zdravja, presitost pa izvor mnogih motenj." (Hipokrat)
*Opravljanje je kakor metla,ki vse do čistega pomede,sama pa ostane umazana.
*Najboljši nasvet je izkušnja; toda ta nasvet pride, žal, vedno prepozno. De la Houssay
*Živeti in preživeti kakor jeder brstič, ki mora zoreti za vse in za nč. Ni glavno uspeti. Bolj slavno je ravno živeti in biti rabna kov v verigi rodov. (T.Pavček) Bonsai
*Smisel mojega življenja je to, kar sem življenju dala sama. (Paolo Coelho)
*Vse, kar si vztrajno in strastno želimo, se uresniči.
*Če želiš, da se ti zgodi čudež, moraš biti ti sam čudež!
*Živali so naše najboljše prijateljice in učiteljice življenja. Spoštujmo jih!
*Velika skrivnost srečnega zakona je,da obravnavamo katastrofe kot dogodke in nobenega dogodka kot katastrofo. (J.Paul)
*Najlepši trenutki življenja so tisti, ko smo srečni in notranje zapolnjeni.
*Nikdar nismo bolj oddaljeni od svojih hrepenenj,kot takrat,ko si domišljamo,da smo dosegli svoj cilj.(Goethe)
*To telo, ki ga je težko zaslužiti in lahko izgubiti, si je ponovno povrnilo zdravje s pomočjo hrane.
*Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi obkrili vsaj ene zvezde...
*Bila je pomlad,ki je ni bilo nikoli; toda dovolj dolgo smo živeli,da vemo, da ostane,česar nimo nigdar imeli in to kar imamo izgine! Bonsai
*Samo povprečneži potrebujejo red, geniji obvladamo kaos!
*KADAR ŽENSKA LJUBI ,LJUBI NENEHNO IN ZA ZMERAJ.MOŠKI PA IMA VMES SVOJE OPRAVKE.
*Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, Today is a gift, that is why it is called the present...
*Nič ni tako, kot se zdi.
*Življenje se ne meri s številom vdihov, ki jih naredimo, temveč s trenutki, ki nam dih vzamejo!
*Kdor prične dan s smehom, je že zmagovalec.
*Ko ljubiš, vidš zvezde, ko si ljubljen, vidiš vesolje.
*Samo ena beseda - PA TOLIKO MOČI, da ZMOREŠ. Hvala:)
*Pravi prijatelj je tvoj zaveznik,kadar se motiš.Kadar imaš prav pa je vsakdo na tvoji strani.(Mark Twain)
*Program svojega razpoloženja nastaviš zjutraj!
*Bodi srečen in zadovoljen, pa bodo srečni in zadovoljni vsi okrog tebe!
*Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni
*Danes te ljubim bolj kot včeraj, a manj kot te bom jutri.
*Nobena stvar ni slaba ali dobra sama po sebi: šele misli jo naredijo tako!
*Duša je zato tukaj, da bi se veselila življenja.
*Iz česa sestoji življenje? Iz tega, kar iz njega napravimo. (Maugham)
*Zlo je del človeške narave,ni ga mogoče izkoreniniti.Ni ga mogoče izničiti z vero ali politiko.Le posameznik, ki se ZAVEDA samega sebe, se lahko bojuje proti lastnemu zlu. Spremeniti zivljenej pomeni spremeniti zavest,to pa gre počasi.
*Tisti, ki nam s svojimi dejanji škodujejo, otežujejo življenje so vredni besede hvala, saj le ti pripomorejo k naši odpornosti, imunosti in duševni moči.
*Zakaj bi se plazil, če lahko letiš?
*Kdor ima dobro srce, ta ne potrebuje lepega obraza.
*Tebi pripadajo tvoj čas in tvoje sanje. Tvoja energija pripada tebi. Lahko jo obdržiš ali pa dovoliš, da ti jo odvzamejo. Lahko jo daš proč ali pa zakoplješ v sebi. Zavestno lahko ravnaš s tem, kar imaš, ali pa lahko pustiš svoje življenje skozi roke. To je tvoja odločitev! Odločiti se - pomeni predramiti se! Predramiti se - pomeni odločiti se!
*Zakaj ljudje padamo? Da se po padcu vedno ponovno dvignemo.
*Naj bo vsak dan, vaš najlepši dan !
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Tor Jan 29 2008, 11:40

*Vaše srce naj bo kot ocean. Vanj se steka nešteto rek, a nikoli ne poplavlja.Vaš duh naj bo kot nebo, ki je neskončno, in se svobodno razprostira nad svetom. Bodite kot drevo,ki sprejema vsakogar v svojo blagodejno senco; podarja sladke plodove celo tistemu, ki meče kamenje vanj; se ne navezuje na tiste, ki ga zalivajo. In ne zameri tistemu, ki ga poseka.
*Nihče ni tako dobro podkovan, da mu ne bi nikdar zdrsnilo.
*"Kdor išče NEMOGOČE, se mu kaj lahko zgodi, da ga MOGOČE samo poišče."
*Življenje je prijazna beseda, prisrčen nasmeh in iskren pogled.
nasmeh vsem ljudem dobre volje, dva ostalim, da se nam pridružijo
*Za vse je svet dovolj bogat, in srečni vsi bi bili, če kruh delil bi z bratom brat s srčnimi čutili...
*Dve indijanski pravili za kvalitetno življenje: 1. Ne sekiraj se zaradi malenkosti. 2. Vse so malenkosti.
*Kdor išče resnico, jo mora znati prenesti. Kitajski pregovor
*Lepota ni zunjanost ampak notranjost
*Na svetu si,dagledaš sonce. Na svetu si,da greš za soncem. Na svetu si,da sam si sonce. In da s sveta odganjaš sence
*Ne sprejemaj žalitev, saj ne povečujejo tvojih spretnosti, le izpraznijo te za prazen nič.
*Zdrav človek ima tisoč želja, bolan samo eno.
*Uspeh ni to, da nikoli ne pademo, temveč da vsakič, ko pademo, ponovno vstanemo.
*Bog, daj mi moč, da sprejmem tisto, česar ne morem spremeniti...
*Bodi pogumen. Če nisi, se pretvarjaj. Nihče ne bo vedel...
*Kljub vsemu-lepa beseda lepo mesto najde.
*Največja laž je: "Ko bom imel vse kar si želim, bom srečen!"
*Če dajemo iz ljubezni namesto iz pričakovanja, dobimo običajno več, kot bi lahko pričakovali!
*Velik um razpravlja o idejah, srednji um razpravlja o dogodkih, mali um razpravlja o ljudeh.
*Deli svojo srečo z drugimi!
*Cenim svojo svobodo, zato ne sprejemam občutka krivde, niti ga ne dajem.
*Srečo nosiš v sebi, zato nikoli ne obupaj, čeprav se ti bo zdelo, da je pot neskončno dolga...
*Če ne moremo končati naših razlik, lahko vsaj pomagamo, da svet postane varen za različnost!
*Na svetu si, da gledaš sonce, na svetu si, da greš za soncem, na svetu si, da sam si sonce!
*Nikoli vec ne boste imeli druge priloznosti,da napravite prvi vtis.
*Nekomu ... ... za dobro jutro in lep dan, za vse ostale dneve, mesece, leta ... V drobnih, preprostih dejanjih, besedah je vsa modrost, vsa ljubezen tega sveta. Dotik, objem, poljub in že nežna misel povedo vse. Hvala ti za vse to ... (Mojca)
*Lepe besede so kratke in jedrnate, a njihov odmev je neskončen... Lep dan! anca
*Ne za šolo, za življenje se učimo. Senecca
*Bodi srečen in vzrok se bo že našel.
*Poznam veter,ki ne piha okrog voglov. Poznam burjo,ki ne žvižga čez kraška dvorišča.Poznam vihar,ki ne ruje dreves po samotah.Poznam dež,ki ne tolče po oknih.Poznam ljubezen. Bonsai
*Lastnina je past: tisto, kar mislimo, da imamo, ima nas. (Alphonse Karr)
*Sreča, ki jo nestrpni iščemo daleč od sebe, je tik ob nas. Kdor se noče zaustaviti, je ne bo nikoli našel!
*Kaj je smisel življenja: smisel življenja je biti srečen in osrečevati druge (dalajlama)
*Že sam smisel za življenje je dovolj za veselje.
*Dobro ni nikoli dobro, če dobro z dobrim ni povrnjeno.
*Skrivnost uspeha vsakega uspešnega človeka je, da je razvil drugačne navade od tistih, ki so neuspešni. (A. Jackson King)
*Kakor se narava leto za letom drami v toplo pomlad, tako lepi spomini nenehno razžarjajo ogenj veselja in življenjske moči v človeškem srcu... Z njimi zasije želja, da bi bili lahko znova vsak trenutek skupaj in bi zmogli povrniti vse dobro, s katerim smo bili obilno obdarjeni...
*ČESTO SEM OBŽALOVAL, KER SEM GOVORIL TODA NIKOLI, KER SEM MOLČAL
*Noben narod ne bo uspel tako dolgo,dokler ne bo spoznal,da je oranje njiv prav tako častno delo,kot pisanje pesmi . (B.T.Washington)
*Če verjameš, se lahko vse zgodi.
*Če bi vsakdo drugim naredil dvakrat toliko dobrega, kot so drugi naredili njemu, bi imeli raj na zemlji.
*Prebudite ljubezen v sebi. Le ta vas lahko reši.
*Oči imamo na sprednji strani zato, ker moramo gledati naprej in ne nazaj!
*Ljubi in boš ljubljen!
*Najbolj zanesljiva napoved, ki jo lahko damo o prihodnosti, je ta, da nas bo presenetila. Leonard
*Na svetu je 7 čudes, 6celin, 5 oddelkov pentagona,4peresna deteljica, 3 sklepi na prstu, 2 očesi, vask sam pa je eden neprecenljiv edini zaklad.
*Nobena dediščina ni bogatejša od poštenosti.
*Več pozornosti nameniš nekemu obnašanju, večja je verjetnost, da se bo to obnašanje ponovilo.
*Ti lahko narediš nekaj, česar jaz ne morem. Jaz lahko naredim nekaj, česar ti ne moreš. Skupaj pa lahko narediva zelo veliko.
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by misha* Sre Jan 30 2008, 13:34

Če si se napotil proti cilju in se med potjo začel ustavljati, da bi kamenjal vsakega psa, ki laja nate, ne boš do cilja nikdar dospel.
(DOSTOJEVSKI)
misha*
misha*
Chief Administratorka
Chief Administratorka

Female
Število prispevkov : 2364
Registration date : 15/10/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Sre Jan 30 2008, 13:38

Tale misel pa je res dobra in resnična.
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by misha* Sre Jan 30 2008, 13:44

Res ja....zato sem mogla hitro napisat, ko sem jo prebrala...pol bi itak pozabla Smile
misha*
misha*
Chief Administratorka
Chief Administratorka

Female
Število prispevkov : 2364
Registration date : 15/10/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by misha* Tor Feb 05 2008, 21:05

Znate taj pogled kojega Vam upućuje žena, kad ima želju za seksom?
Ja također ne znam.
Steve Martin

Seksualni odnos podsjeća na igranje bridža. Ako se nema dobrog partnera, to je bolje imati dobru ruku.
Woody Allen

Prema mojem mišljenju, seks je jedna od najljepših, najprirodnijih i najzdravijih stvari, koja se može kupiti novcem.
Tom Clancy

Biseksualizam udvostručuje tvoje šanse za rendes u subotu uvečer.
Rodney Dangerfield

Dozvoliti feministiknjama da odlučuju o seksu, to je kao i poslati psa na ferije u Kinu.
Matt Barry

Seks je jednim od devet razloga za reinkarnaciju. Ostalih osam se ne računa.
George Burns

Žene umiju odglumiti orgazme. Zato muškarci znaju odglumiti cijeli brak.
Sharon Stone

Moja se djevojka uvijek smije za vrijeme seksa. Bez obzira na to što upravo čita.
Steve Jobs

Čini mi se, da moja mama nije spoznala ironiju kada me nazivala kurvinim sinom.
Jack Nicholson

Clinton je lagao. Muškarac može zaboraviti gdje je parkirao automobil, ili gdje stanuje, ali nikada neće zaboraviti oralni seks, čak i ako je bio loš.
Barbara Bush

A, da! "Razvod". Ta riječ potječe od latinske riječi "iščupati muškarcu jaja kroz novčanik".
Robin Williams

Ženama treba razlog za seksualni odnos. Muškarcima jedino treba mjesto.
Billy Crystal

Prema najnovijim istraživanjima, žene tvrde da im je manje neugodno kad se svlače pred muškarcima, nego kada to čine pred ženama. Kažu da su žene prekritične, dok su istovremeno muškarci - jasna stvar - uobičajeno zahvalni.
Robert De Niro.

Imamo novi problem u medicini. Liječnici alarmiraju, da su mnogi muškarci alergični na prezervtive. Posljedica je, da se kod nijh pojavljuju veće otekline. No, i u čemu je tu problem?
Dustin Hoffman

U magazinima za muškarce nema mnogo savjeta, jer muškarci misle: "Znam što radim. Samo mi pokažite kakvo golo tijelo."
Jerry Seinfield

Razumijete, problem je u tome da mi je Bog dao mozak i penis, ali krvi samo toliko da napaja jedno od toga.
Robin Williams.
misha*
misha*
Chief Administratorka
Chief Administratorka

Female
Število prispevkov : 2364
Registration date : 15/10/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Sre Mar 19 2008, 13:17

Življenje je pač tako: kar nekoga osreči, drugega onesreči. GAUTIER

Življenje je podobno blisku, oba hitro mineta. Japonski pregovor

Zares, kratko življenje. Človeku bi lahko privoščilo, da ga preživi veselo
od jutra do večera. GOETHE

Za življenje ni niti časa, niti prostora. Življenje je en sam trenutek ali
cel niz vekov. DOSTOJEVSKI

Življenje je kot basen: ni važno, kako dolgo je, ampak koliko je vredno.
SENEKA

Iz česa sestoji življenje? Iz tega, kar iz njega napravimo. Somerset MAUGHAM

Življenje naj ne bo roman, ki so nam ga dali, marveč roman, ki smo ga sami
naredili. NOVALIS

Življenje je trgovina, ki nikoli nima dobička, ki bi ne bil povrnjen z
izgubo. A. GRAF

Za vse v življenju je treba plačati; čim pozneje, tem večje so obresti. J.
STEINBECK

Življenje uniči sčasoma sleherno devištvo, ne glede na to ali želiš ostati
nedolžen ali ne. James JONES

Živijo samo tisti, ki se borijo. HUGO

Življenje pomeni nepretrgano vrsto osebnih odkritij. Gerhart HAUPTMANN

Odpri oči - evo ti narave, odpri srce - evo ti življenja. Emile ZOLA

Podobno življenju listja je življenje ljudi. HOMER

Življenje je podobno olimpijskim igram: nekateri trgujejo, drugi gledajo,
tretji se borijo. PITAGORA

Pravzaprav pomeni živeti urediti si življenje tako, da smo kar najbolj
zadovoljni. In še to ni tako lahko. Francoise SAGAN

Veliko pričakovanja, majhni dosežki, takšno je življenje. BALZAC

Povprečna dolgost življenja je vedno večja, tistega, kar od življenja
pričakujemo, je vedno manj. Hans HABE

Za večino ljudi je stvarno življenje nekaj polovičnega: večni kompromis med
idealom in uresničenjem. Bertrand RUSSEL

Da bi v življenju uspeli, se moramo delati neumne, a biti modri. MONTES

Vsa umetnost življenja je najti protekcijo. Brez nje človek ne naredi
kariere. SHAW

Prva polovica življenja mineva, ko si kvariš zdravje, druga pa, ko ga
popravljaš. LEONARD

Vsa skrivnost, kako podaljšati življenje, je v tem, da ga ne skrajšujemo.
FEUCHTERSLEBEN

Človek ne živi samo svojega osebnega življenja kot posameznik, temveč
zavedno ali nezavedno tudi življenje svoje dobe in sodobnikov... Thomas MANN

Smisel življenja vidim v ustvarjanju in v ustvarjanju je brezmejno
zadoščenje. GORKI

Ustvarjati, to pomeni dvakrat živeti. CAMUS

Življenje je komedija za tiste, ki mislijo, tragedija za tiste, ki čutijo.
Horace WALPOLE

Ni važno koliko, temveč kako živimo. P. J. BAILEY

Ljudje najmanj pazijo na tisto, kar bi si hoteli najdalj ohraniti: lastno
življenje. La BRUYERE

Do smrti je vse življenje. CERVANTES

Življenje je najlepša iznajdba narave, a smrt njena veščina, da življenje
čim bolj izkoristimo. GOETHE

Danes jajce, jutri perje za čiščenje prahu. M. FENDERSON

Tako kot dobro preživljen dan prinese sladek sen, dobro življenje prinese
sladko smrt. LEONARDO DA VINCI

Življenje je vrsta presenečenj. EMERSON

Življenje mineva v želji za tistim, česar nimamo in objokovanju tistega,
česar nimamo več. J. ROUX

Življenje je kot ljubezen - ves razum je proti njemu, ves zdrav instinkt
zanj. Samuel BUTLER

Polovico življenja tvorijo želje, drugo polovico nezadovoljstvo. Carlo DOSSI

Mladost je zabloda, zrelost borba, starost obžalovanje. DISRAELI

Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim. Ivo ANDRIČ

Zato ker ima svoj konec, je življenje nesmisel. Abul ATAHIJA

Izpolnitev mladostnih sanj, to je najboljše, kar lahko doživi človek. Willa
CATHER

Vse naše življenje se giblje med tem, kar hočemo, in med tistim, kar moramo.
Josef ČAPEK

Kadar ni pravega življenja, živi človek od fatamorgane. ČEHOV

V življenju je prav to lepo, da ga vsak po svoji pameti pokvari. Jeno HELTAY

Življenje ne daruje smrtnikom ničesar brez velikega truda. HORACIJ

Prvi jok je večja skrivnost življenja kot zadnji vzdihljaj. Gyula JUHASZ

Ljubite življenje kot ženo: lepo je, čeprav je neumno. Gabriel LAUIB

Življenje se meri po delih, ne po dnevih. Pietro T. METASTASIO

Življenje - to niso dnevi, ki so minili, temveč dnevi, ki smo si jih
zapomnili. Pjotr A. PAVLENKO

Živeti pomeni ljubiti, v prvi vrsti ljubiti življenje. Blanche PIERSON

Živeti - to ne pomeni dihati, temveč delati. ROUSSEAU

Življenje je potovanje v negotovost. SHAKESPEARE

Človeška sreča je v življenju. Življenje je v delu. TOLSTOJ

Težava je v tem, da človekovo življenje ni samo njegovo. Kdor ga hoče
oblikovati, mora imeti pomoč svoje okolice, ali pa mu bo spodletelo.
Radindranth TAGORE

Živeti se pravi živeti od drugih, vsi se hranimo drug od drugega. REMARQUE

Živeti za druge ni samo zakon dolžnosti, temveč tudi zakon sreče. COMTE

Po tem življenju ne ostane to, kar smo zbrali, temveč tisto, kar smo dali.
Gerard CHANDRY

Človeško življenje ima dvoje strani: ljubezen in lakoto. FRANCE

Življenje pozna eno samo resno skrb: namreč smrt. DUMAS

Nekoristno življenje je zgodnja smrt. GOETHE

Malo te je življenje naučilo, če te ni naučilo prenašati bolečine. GRAF

Kdor hoče v miru živeti, naj ne pove, kar ve, in naj ne verjame, kar sliši.
Arabski pregovor

Če hočemo mirno živeti, moramo bolj skrivati vrline kot pa napake. C. de
CAYLUS

Življenje lahko razumemo samo za nazaj, živeti pa ga je treba naprej. Soren
KIERKEGAARD

Res je: življenje ljubimo, toda ne zato, ker smo se nanj navadili, temveč
zato, ker smo se navadili ljubezni. NIETZSCHE

Kdo trdi, da življenje nima smisla, ko pa vedno obstaja možnost, da človeka,
ki ga ljubimo, osrečimo in da v tej sreči poiščemo hrano zase. Henry de
MONTHERLANT

Življenje je morda res podobno loteriji, toda marsikaj je odvisno tudi od
nas. Phil Bosmans

Roman, ki ga pišemo na papir, se piše laže kakor življenje. Kljub temu ne bo
nikoli upodobil prekipevajoče polnosti človeškega življenja. Elizabeth S.
Lukas

Življenje je pot. Če gledamo na življenje v krščanski luči, je življenje pot
v odprtost, v domačo hišo, ki ni za nami, ampak pred nami. Egon Kapellari

Ko igralci nastopajo na odru, se eden obleče kot kralj, drugi kot služabnik
ali vojak. Lahko bi vprašali, kateri je najveljavnejši. Brez dvoma tisti, ki
je svojo vlogo najbolje odigral. sv.Maksimiljan Kolbe

Življenje je zaupano človeku kot zaklad, ki ga ne sme zapraviti, kot talent,
s katerim mora gospodarno upravljati. papež Janez Pavel 2.

Imeti ali ne imeti čas je zelo osebna stvar... Če ne vemo, kaj početi s
svojim časom, pomeni, da ne vemo kaj početi s svojim življenjem. Ciril Sorč

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate, ko bodo razmišljali o
poštenosti, ljubezni in pokončnosti. H. Jackson Brown

Sprijazni se s svojim življenjem. Sprejmi ga takega, kot je. Sedaj. Da ne
zgrešiš še tistega drobca sreče, ki čaka nate. Phil Bosmans

Če ljubite življenje, ne zapravljajte časa, kajti življenje je narejeno iz
njega. Benjamin Franklin

Veseli se življenja, ker je že bolj pozno, kot si misliš. Orientalska
modrost

Trenutek potrpežljivosti lahko obvaruje pred veliko nesrečo, trenutek
nepotrpežljivosti pa lahko uniči celo življenje. Kitajska modrost

Živimo iz svojih korenin in ne iz svojih vej. Ameriški pregovor

Zakon tega življenja naj bo samoobvladovanje. Zato pazi, s kom se družiš,
kaj bereš, s čim se zabavaš. Mahatma Gandhi
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Sre Apr 30 2008, 17:51

Reki in pregovori o zdravju

Bodi zmeren pri jedi in pijaèi, pa te bolezen zlepa ne obdaèi.

Bog daje lek in prelek.

Bog ima zdravje, zdravnik pa zdravilo.

Bogati umrje, reveža pa Bog vzame.

Bolan ne boš, èe le nekoliko stradaš.

Bolezen prijaše, odhaja pa peš.

Bolezen telesa lahko pomeni zdravje duha.

Bolje je zdravje brez boleèin, nego sto užitkov in dobrin.

Bolje je zdravemu v siromaštvu, kakor bogatemu v bolezni.

Bolni bolujejo, a zdravi umirajo.

Bolnik upa, dokler diha.

Bolnikova soba je kapela pobožnosti.

Bolniku je vse grenko.

Brez zdravja ni bogastva.

Èe glava ni zdrava, so vsi udje bolni.

Èe se dobro poèutiš,ne skrbi. Minilo bo!

Èe si na bolniški, ni nobene možnosti, da v mestu ne bi sreèal vseh svojih sodelavcev, vkljuèno s šefom.

Èe si silen kot gorjaèa, kaj ti treba je še vraèa.

Èe smrt ustreli, ne zgreši.

Èist zrak je pol hrane.

Èlovek stvor je godrnjav: èe je zdrav, spet mu ni prav. O bolezni vsak dan toži, pa tièi v prav zdravi koži.

Dobra misel - pol zdravja.
Dobro živeti, sreèno umreti, to je hudièu raèun podreti.

Dolga bolezen - gotova smrt. Dolgi bolezni, konec motika.

Glavna je zaèimba jedi.

Gnilo jabolko je treba odstraniti od zdravih.

Golo zdravje, gotova moè.

Govorilo je zdravilo.

Hitro vstat, zgodaj spat, kdor hoèe biti zdrav in mlad.

Jezik tišèi, kadar zob boli.

Kadar se ti zdi, da gredo stvari na boljše, si nekaj prav gotovo prezrl.

Kadar smo zdravi, z lahkoto dajemo dobre nasvete bolnikom.

Kar enemu jed, to drugemu jad (strup).

Kar je otroku mleko, to je starcu vince.

Kdor pije brez žeje, pa uživa brez glada, hira, umira, umrje za mlada.

Kdor v petek zboli, mu rado zvoni.

Kjer kuga razsaja, tam smrt raja.

Ko je stvar zavožena, jo z vsakim poskusom, da bi jo izboljšali, še poslabšamo.

Ko se pozdravi je vsak bolnik zdravnik.

Krepost je sama sebi kazen.

Najboljši zdravniki so dr. Mir, dr. Dieta in dr. Veselje.

Najveè odvaga, kdor sam si pomaga.

Narava, èas in potrpljenje so trije veliki zdravniki.

Narava je vedno na strani skritih slabosti.

Narava sama si pomore.

Ne verjemi v èudeže, zanesi se nanje.

Nihèe, ki ga prosiš za pomoè, tega ne opazi.

Mlad kirurg, star zdravnik, bogat apotekar.

Ob slabem zdravniku izgubiš zdravje, ob slabem duhovniku vero.

Paè vsak bi ljubo zdravje ljubil, ko ga je že izgubil.

Požeruhi ste èrvivi vsi, ker ste pijaèe polni in jedi.

Pravilo je to prikladno: glavo imej vsekdar vsak hladno, tople vedno bile noge, naj sam vrag kaže roge, èe ti èrevo je odprto, zlo je v kali že zaprto.

Res zboliš, èe si želodec preobkladaš.

Smehljaj se, jutri bo slabše.

Smrt èesto sedi z bolnikom za obloženo mizo.

Snaga in red sta pol zdravja.

Starost je življenja venec.

Telesna moè je v zelišènih sokovih!

Toplo življenje, mrzla smrt.

Utrujenost telesa je zdravje duše.

Vaša zdravila naj bodo živila, vaša živila naj bodo zdravila.

V kozarcu se jih utopi veè, kot v morju.

V zdravih dneh dobro delaj, po smrti ne bo èasa.

Varuj se zdravnika, èe se spretno reši iz težav.

Veliko jedi, veliko bolezni.

Voda gasi tudi žejo.

Vsak je svoj najboljši zdravnik.

Vse kar je dobrega v življenju je protizakonito, nemoralno ali redi.

Zdravi so bogatejši od bogatih.

Zdravilo je snov, ki, èe jo vbrizgaš, proizvede znanstveno poroèilo.

Zdravim je vse zdravo.

Zdravje lažje izgubiš, kot ga znova nazaj dobiš.
Zdravje prinaša najvišje obresti.

Zdravje s curkom preide, po niti raste.

Zdravniki so božji krpaèi.

Zdravo stanovanje, polovica življenja.
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by Gaja Tor Jun 03 2008, 09:15

"V vsaki zmagi je poraz, v vsakem porazu zmaga. Vztrajni zmagujejo."
Italijanski pregovor
Gaja
Gaja
Administratorka
Administratorka

Female
Število prispevkov : 827
Registration date : 17/10/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by Gaja Sre Jun 11 2008, 13:03

Misel dneva je naslednja:

Življenje je kratko, krši pravila, pozabljaj hitro , poljubljaj počasi , ljubi počasi , smej se nekontrolirano ter nikoli ne obžaluj tistega kar ti je pripeljalo nasmešek na tvoja lica.
Gaja
Gaja
Administratorka
Administratorka

Female
Število prispevkov : 827
Registration date : 17/10/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by misha* Sob Jul 19 2008, 10:03

Kdor je denar hitro zaslužil, bo hitro lačen, če ne bo hitro začel varčevati." ( Plavt )

"Filozofija se razločuje od učenosti, kot se tisto, kar je razum, razločuje od tistega, kar je dejstvo." ( Gottfried Wilhelm Leibnitz )

"Najhujši sovražnik umetnosti je tehnika, združena s slabim okusom." ( Louis Aragon )
misha*
misha*
Chief Administratorka
Chief Administratorka

Female
Število prispevkov : 2364
Registration date : 15/10/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by lisička Pet Avg 01 2008, 00:28

"Če človek začne s trdnimi prepričanji, bo končal v dvomih, če pa se zadovolji z dvomi, bo končal z gotovostmi."

Francis Bacon
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Misli, pregovori in citati Empty Re: Misli, pregovori in citati

Objavlja by Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu