Pot življenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Samomor prijatelja / prijateljice!

4 posters

Go down

Samomor prijatelja / prijateljice! Empty Samomor prijatelja / prijateljice!

Objavlja by misha* Sre Dec 26 2007, 12:47

Ali poznate svoje prijatelje tako dobro, da bi lahko prepoznali njihove opozorilne znake oziroma njihov namen?
Je bil kdo v taksni situaciji, da je preprečil samomor?
misha*
misha*
Chief Administratorka
Chief Administratorka

Female
Število prispevkov : 2364
Registration date : 15/10/2007

Nazaj na vrh Go down

Samomor prijatelja / prijateljice! Empty Re: Samomor prijatelja / prijateljice!

Objavlja by BaLLack Sre Dec 26 2007, 12:51

Ja odvisnoi katere prijatelje sedaj.One dobre oz. tako imenovane najboljše prijatle bi verjetno opazo kako namero,drugače pa je to težko.Nisem še bil nikoli v taki situaciji...hvalabogu
BaLLack
BaLLack
Freak
Freak

Male
Število prispevkov : 588
Age : 36
Location : Maribor
Registration date : 25/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Samomor prijatelja / prijateljice! Empty Re: Samomor prijatelja / prijateljice!

Objavlja by lisička Sob Jan 05 2008, 11:02

Jas pri svoji kolegici,ki je poskušala narediti samomor nisem vedela.Vedela sem,da ima probleme,mi je tud povedala,sem ji pomagala,ampak nikoli ni bla taka oseba,ki bi obupala,no vsaj mislila sem,da ni bila...in pol je seveda pristala na zaprtem oddelku.In še dandanes ne vem kako je z njo,kaj je z njo.Starši so jo dobesedno "odrezali"od zunanjega sveta,se odselili.In še dandanes si želim,da se spet srečama,ker sma ble res najboljši frendici in toliko vsega ji imam za povedat.Po pravici povedano nočem met prijateljice,ker mi moje A****** ne more nobena zamenjat.
lisička
lisička
Moderatorka
Moderatorka

Female
Število prispevkov : 1439
Age : 37
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Samomor prijatelja / prijateljice! Empty Re: Samomor prijatelja / prijateljice!

Objavlja by Gaja Sre Mar 12 2008, 14:03

Pred leti je bila izvedena študija švedskih znanstvenikov, ki je pokazala, da pri moških, ki so dobro rešili inteligenčni test, obstaja manjša verjetnost samomorilnosti.

Študija je pokazala, da obstaja povezava med inteligentnostjo in samomorilnostjo. Moški, ki so na testu dosegli najmanj točk, naj bi bili trikrat bolj nagnjeni k samomoru od drugih. Raziskovalci so proučili IQ-teste 987.308 Švedov, ki so jih reševali pred vstopom v vojsko. 3.000 moških, ki so dosegli nizke rezultate, si je pozneje vzelo življenje.

Raziskava je bila izvedena na velikem vzorcu in zato raziskovalci menijo, da ne gre le za naključje.

Raziskovalci so poskušali najti tudi vzrok. Menijo, da se ljudje, ki so na testih dosegle slabše rezultate, težje spoprimejo s težavami in vidijo samomor kot rešitev iz teh težav.

Potem bi naj to po mojem veljalo tudi na splošno za vse nas...da je samomorilnost povezana z našim IQ-jem...
Gaja
Gaja
Administratorka
Administratorka

Female
Število prispevkov : 827
Registration date : 17/10/2007

Nazaj na vrh Go down

Samomor prijatelja / prijateljice! Empty Re: Samomor prijatelja / prijateljice!

Objavlja by Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu