Pot življenja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beračenje!?

4 posters

Go down

Beračenje!? Empty Beračenje!?

Objavlja by misha* Sre Dec 26 2007, 02:12

Pred dnevi me je, ko sem čakala na prehodu za pešče na zeleno luč, zaustavil deček. Pustimo narodnost, da ne bo prehude krvi. No, prosil me je za nekaj drobiža. Navajena sem, da me nekdo ustavi in prosi za denar za kruh oziroma za hrano, pijačo... Vedno sem najdla kak tolar. Dečkovo prosjačenje pa me je nemalo presenetilo. Zbiral je denar za bratovo operacijo. Nenavadno je tako početje! V kolikor bi bil njegov brat res potreben operacije, se ta denar zbira na drugačen način. Ne na ulici. Zanima me le koliko mimoidočih je s temi besedami omehščal? Tudi mene bi, če bi imela v denarnici kaj drobiža. Pa še zelena luč na semaforju se je prižgala in sem morala naprej.

Še danes mi v ušesih zvenijo njegove besede. In ko razmišljam o tem, ugotavljam, da ni edini. V Sloveniji je revnih kar veliko ljudi. Kdo jim pomaga? In kam pripelje revščina? V beračenje seveda!

Ali je za to kriv liberalizem in potrošništvo? Kaj si mislite o beračenju v Sloveniji? Kdo berači?
misha*
misha*
Chief Administratorka
Chief Administratorka

Female
Število prispevkov : 2364
Registration date : 15/10/2007

Nazaj na vrh Go down

Beračenje!? Empty Re: Beračenje!?

Objavlja by BaLLack Sre Dec 26 2007, 03:21

Res da je v sloveniji veliko družin revnih in veliko otrok bolanih ki bi rabli takojšnje operacije.Sej pizd* človek bi še primaknil kaki denar ko pa veš da nebo to pol šlo v prave roke Embarassed vsaj jaz si mislim.Sem zadnič domov po pošti dobil za unicef da lahko daruješ nevem 4,6 pa 10 evrov al kak...pa sej bi še napisal ono položnico samo če neveš kdo si bo dal v žep,no vsaj meni to deluje kot neka nategavščina Rolling Eyes
BaLLack
BaLLack
Freak
Freak

Male
Število prispevkov : 588
Age : 36
Location : Maribor
Registration date : 25/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Beračenje!? Empty Re: Beračenje!?

Objavlja by rekar Tor Jan 08 2008, 13:33

če komu dam mu dam osebno,ker položnic in tega ne odobravam!
rekar
rekar
Super član
Super član

Male
Število prispevkov : 2553
Age : 49
Location : gorenska
Registration date : 23/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Beračenje!? Empty Re: Beračenje!?

Objavlja by misha* Tor Jan 08 2008, 16:22

BaLLack kolikor mi je znano Unicef ne zbira za državljane Slovenije, ampak za revnejše države. To pa itak vemo katere so.

Beračenje pa je ulično ...
misha*
misha*
Chief Administratorka
Chief Administratorka

Female
Število prispevkov : 2364
Registration date : 15/10/2007

Nazaj na vrh Go down

Beračenje!? Empty Re: Beračenje!?

Objavlja by soncnica Tor Jan 08 2008, 16:45

beračem na ulici nimam namena dat denarja, ker si najprej kupijo alko pa čike Mad pa tudi taki so, ki bi lahko delali, ampak jim je takšen način življenja bolj všeč...
soncnica
soncnica
Freak
Freak

Female
Število prispevkov : 331
Age : 33
Registration date : 24/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Beračenje!? Empty Re: Beračenje!?

Objavlja by BaLLack Tor Jan 08 2008, 17:15

Oprosti misha ker sem unicef omenil,vem zakaj je unicef vendar sem spregledal al karkoli že da gre za slo. Rolling Eyes
Ko so bli tolari sem še totim kaj so po mb tak špilali pri podhodu pa tam po jurčičevi pasaži vrgo kovance dol kr takratnih kovancev res nisem mel rad pri sebi.Sedaj pa nič več Very Happy (€) Rolling Eyes
BaLLack
BaLLack
Freak
Freak

Male
Število prispevkov : 588
Age : 36
Location : Maribor
Registration date : 25/12/2007

Nazaj na vrh Go down

Beračenje!? Empty Re: Beračenje!?

Objavlja by Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu